Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokiniai palaiko streikuojančius mokytojus

Mokytojų streikas
Mokytojų streikas
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį į 2 valandų įspėjamąjį mokytojų streiką įsitraukė 107 Lietuvos mokyklos 23 savivaldybėse. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas „Žinių radijui“ teigė, jog mokytojus itin palaiko jų mokiniai.

„Keisčiausias dalykas, kad vaikai būtent ir palaiko, nes jie juk irgi supranta, kad dėl netinkamo finansavimo netenka įvairių būrelių, modulio ar papildomų kažkokių tai programų“, – sakė A.Navickas.

Pasak Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko, buvo išbandytos visi derybiniai keliai, tačiau vis dėlto buvo prieita prie streiko.

„Mes nenorime priešinti visuomenės,  todėl nesielgiame drastiškai. Išbandėm visas derybų galimybes ir per tarpininkus ir per ministeriją, bet buvo paskutinis lašas, kai mokytojai atvažiavo streikuoti, o ministras pasiėmė atostogų tada, kai svarstomas biudžetas Seime. Jis nedalyvavo Seimo švietimo komiteto posėdžiuose. Na, o 2 valandų streikas neturėtų būti ženklus mokymosi proceso sutrikdymas. Tikimės, kad ketvirtadienį ministras susitiks su streikuojančiais mokytojais“, – sakė A.Navickas.

Mokytojai reikalauja atkurti finansavimą į prieškrizinį lygį mokiniui, kaip buvo mokinio krepšelis 3774 litai.

„Su mokinio krepšeliu ateitų papildomos darbo valandos, tai būtų ir išraiška mokytojų atlyginimuose. Tai p būtų patenkintos abi pusės – vaikai gautų platesnį ugdymo procesą, o mokytojai daugiau darbo valandų ir uždirbtų daugiau pinigų“, – teigė A.Navickas.

Tam esą prireiktų apie 240 mln. litų.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min