Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 1d. 23:23

Moksleiviai stojo ginti skandalingą pamoką apie homoseksualumą vedusią Loretą Raudytę

Pamokos skaidrės
Indrės Pabijonavičiūtės nuotr. / Pamokos skaidrės

Lotynų kalbos ir tikybos mokytoja Loreta Raudytė dirba Telšių Žemaitės gimnazijoje daugiau nei 20 metų. Per tą laiką gimnazijos bendruomenė ją pažino kaip itin jautrią, atsakingą ir rūpestingą asmenybę, kurios sukurtu gėriu dalinosi ištisos kartos moksleivių, teigiama pirmadienio vėlų vakarą Telšių Ateitininkų pirmininko išplatintame pranešime.

Viešumoje kilus skandalui dėl mokytojos tariamai netinkamo darbo, savo nuomonėmis apie mokytoją, jos pamokas bei viešą nesusipratimą dalijasi pranešime cituojami Telšių mokiniai.

Viktorija Sadauskaitė: Pažįstu mokytoją Loretą Raudytę ir galiu garantuoti, kad jokia paskleista informacija ši mokytoja nenorėjo nieko įžeisti. Labiau tikinčio, gerbiančio ir toleruojančio žmogaus už ją nepažįstu. Ši mokytoja yra labai atsidavusi savo darbui ne tik kaip mokytoja, bet ir kaip ateitininkų kuopos vadovė. Tad būtų tikra neteisybė, jeigu per nesusipratimą ši nuostabi pedagogė prarastų darbą.

Jeigu atvirai, aš nesuprantu, kodėl iš vis iškilo ši problema. Visų pirma, aš nesu už ar prieš homoseksualius žmones, stengiuosi tai ignoruoti, nes tai manęs neliečia. Bet nesuprantu, kodėl jie taip sureikšminti (jokiu būdu, neturiu nieko asmeniško). Turiu omeny, kad jeigu būtų pateiktos statistikos nusikaltėlių, kurie buvo įprastos orientacijos, niekas nebūtų atkreipęs net dėmesio. Bet jeigu gerbiama mokytoja, remdamasi statistiniais duomenimis, pateikė informaciją, susijusią su homoseksualais – siaubinga mokytoja, nustatinėjanti vaikus prieš kitokios orientacijos asmenis. Argi tai ne absurdas?

Informacija buvo skleidžiama tikybos pamokoje, tad, manau, mokiniai turėtų žinoti, kad krikščionybė dar nepripažino homoseksualų. Religija skatina mylėti visas asmenybes, bet juk mokytoja sakė, kad skaidrių išvada tokia ir buvo.

Galų gale, paviešintose skaidrėse aš net nematau nieko, kas būtų pasakyta prieš homoseksualus. „Dalis gėjų praktikuoja kankinimus seksualinio pasilinksminimo vardan“. Bet ar tai ne tiesa? Juk yra tokių homoseksualų, kurie tikrai tai praktikuoja. Bet yra ir ne homoseksualų su tokiais pomėgiais. Mano manymu, sadomazochizmas yra psichinis nukrypimas, nesusijęs su orientacija. „Nustatyta, kad beveik visi serijiniai žudikai, kurie savo aukas nužudė ir po to suvalgė jų kūno dalis, buvo gėjai.“ Šis teiginys sako, kad beveik visi serijiniai žudikai buvo gėjai, o ne beveik visi gėjai yra serijiniai žudikai . Manau, čia yra skirtumas.

Šis teiginys sako, kad beveik visi serijiniai žudikai buvo gėjai, o ne beveik visi gėjai yra serijiniai žudikai . Manau, čia yra skirtumas.

Apibendrindama noriu pasakyti, kad, mano nuomone, čia yra išpūstas burbulas iš nieko, nes, asmeniškai aš, nematau nieko, kas būtų pasakyta prieš homoseksualus.

Lukas Bieliauskas: Sunku patikėti, jog Telšių Žemaitės gimnazijos bendruomenė gali greitu metu prarasti mokytoją Loretą Raudytę. Ši moteris, visada su šypsena veide bei pasiruošusi padėti ir išklausyti, nėra nuvylusi mokinių, kurie ja pasitiki.

Ji, kaip retas pedagogas, aukoja savo laisvą laiką mokinių gabumams ugdyti – tą patvirtina mokinių rezultatai respublikinėje lotynų kalbos olimpiadoje, VDU katalikų teologijos fakulteto rengiamuose šalies konkursuose. Loreta Raudytė rodo pavyzdį bei išmoko Ateitininkų federacijos narius pagarbos, meilės ir rūpesčio, kai grupėmis yra aplankomi senelių, neįgaliųjų, vaikų namai Telšių mieste. Su jos pagalba mokiniai keliauja į jaunimo dienas Lietuvoje bei pasaulyje.

Mokytoja kokybiškai pasiruošia pamokoms, yra kompetentinga savo dėstomo dalyko srityje, o, svarbiausia, kiekvienam mokiniui yra skiriama pakankamai dėmesio, jie yra vertinami atsižvelgiant į jų individualumą. Tad Loreta Raudytė yra veiklus, savo vertybėms ištikimas asmuo, kuris yra tapęs įkvėpimu ir kitiems. Mokytoja padarė klaidą, iš kurios gali pasimokyti visi, todėl su krikščionišku gailesčiu ir viltimi ją palaikome ir tikime, jog žmogiškumas laimės ir šįkart.

Mokytoja padarė klaidą, iš kurios gali pasimokyti visi, todėl su krikščionišku gailesčiu ir viltimi ją palaikome ir tikime, jog žmogiškumas laimės ir šįkart.

Gabija: Manau, kad Loreta Raudytė yra labai atsakingas, nuoširdus ir labai malonus žmogus. Į savo pamokas įdeda labai daug širdies, net į dienyną gautos pastabos ar pagyrimai yra labai nuoširdūs, ir skatina labiau stengtis. Manau, kad L.Raudytė yra puiki mokytoja.

Klaidas Kauneckas: Aš kaip Telšių Ateitininkų pirmininkas, drįstu teigti, kad tokių žmonių kaip Loreta yra vienetai. Tai asmenybė kuri siekia „Visa atnaujinti Kristuje“. Tai žmogus kuris myli kiekvieną žmogų, koks jis bebūtų.

Taip pat mokytoja Loreta yra žmogus be kurio nebūčiau toks, koks esu: be jos ir jos sesers (mokytojos Jurgitos Raudytės) nebūčiau pamatęs užsienio, nebūčiau pažinęs Lietuvos. Esu dėkingas jai už tai, kokia asmenybė dabar esu. Be jos nebūčiau atradęs Bažnyčios.

Mokytoja Loreta moko, kad kiekvieną žmogų koks jis bebūtų reikia mylėti ir gerbti, saugoti ir branginti, suprasti ir padėti. Ji visados su šypsena. Ji nei vieno nepalieka nuošaliai. Tai inteligentė, nuoširdi katalikė. Ji man yra tarsi antra mama, ja didžiuojuosi ir ji man yra tikras autoritetas.

Viktorija Bagdonaitė: Mokytoją Loretą pažįstų daugiau nei 10 metų. Per tą laiką antro tokio žmogaus, kuris tiek aukotųsi dėl jauno žmogaus, nesutikau (išskyrus jos seserį mokytoją Jurgitą Raudytę).

Kiek pamenu Loreta, visą savo gyvenimą atidavė vien jaunimui, ateitininkams. Visos išvykos, renginiai – be jos nebūčiau pamačiusi tiek įvairių šalių, nebūčiau pažinusi net Lietuvos. Be jos nebūčiau atradusi savęs. Šis žmogus man yra tikras autoritetas.

Skandalą sukėlė skaidrės

Skaidres iš pamokos paviešinusi gimnazijos moksleivė socialiniame tinkle „Facebook“ rašė: „Kartais net tie, kuriuos labiausiai myli, nuvilia, sako moderni lietuvių liaudies išmintis. Šįsyk tai – mano gimnazija. Nuotraukos pristatymo, pateikto 10-okams tikybos pamokoje. Prieš porą metų, kai mokiausi 10-oj klasėj, pamenu, per tikybos pamokas vyko diskusijos, kurių metu mokytoja reiškė priešišką poziciją homoseksualų atžvilgiu, bet viskas nebuvo TAIP radikalu.“

Ji teigė nė nenorinti bandyti įsivaizduoti, kaip jaučiasi homoseksualus paauglys, sėdėdamas dorinio ugdymo pamokoje ir girdėdamas tokį mokytojos pranešimą. „Matant neaišku kuo pagrįstus tekstus labai koktu. Nenumanau, kaip geriausia būtų pasielgti šitokioj situacijoje, gal turit idėjų?“ – klausė ji.

Socialiniuose tinkluose kilo didžiulė pasipiktinimo banga, kaip XXI a. pamokoje galėjo pasirodyti tokia informacija. Prabilta apie tai, kad Telšių Žemaitės gimnazijoje turėtų „lėkti galvos“.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė teigia, kad socialiniuose tinkluose pasklidęs Telšių Žemaitės gimnazijoje vykusios pamokos pavyzdys daro gėdą švietimo sistemai ir rodo pokyčių būtinybę.

Taip pat mąstė ir Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas. Jis sako manantis, kad seksualines mažumas žeidžiančią informaciją dešimtokams pateikusi mokytoja neturėtų toliau dirbti šio darbo.

Meras sakė savivaldybės švietimo skyriaus vedėjai ir mokyklos direktoriui pavedęs išsiaiškinti, ar pateikta medžiaga atitinka mokymo programą ir ar ji buvo suderinta su mokyklos vadovybe.

Pati mokytoja portalui delfi.lt sakė tiesiog pateikusi informaciją, kurią rado į lietuvių kalbą išverstuose amerikiečių psichologo Paulo Camerono iš Šeimos tyrimų instituto (Family Research Institute) lankstinukuose. Ji sakė neabejojanti, kad pateikta informacija yra patikrinta ir teisinga ir savo veiksmuose neįžvelgė nieko blogo. Pedagogė taip pat nurodė atsirinkusi tik tą dalį informacijos, kuri ją sukrėtė.Gimnazijos direktorius Žydrūnas Želnys sakė nepritariantis tokiam tikybos mokytojos Loretos Raudytės elgesiui. Jeigu paaiškės, kad informacija tiesa, gimnazijos direktorius kalbėsis su meru ir priims sprendimą.

„Jeigu tai būtų melas, jei tai būtų paneigta, bet jei tai tiesa, nejau turime meluoti mokiniams? Mes nekurstėme nesantaikos, nesakėme, kad reikia jų nekęsti, kaip tik sakėme, kad kiekvieną žmogų reikia mylėti ir gerbti, bet jų poelgius, jeigu jie blogi, turime įvardinti“, – delfi.lt kalbėjo pedagogė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min