Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokykla: pasiruošimas gyvenimui ar egzaminams?

Mokiniai
Fotolia nuotr. / Mokiniai
Šaltinis: „Žinių radijas“
0
A A

Mokykla – tai pasiruošimas gyvenimui, sako mokytoja, neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Šarūnė Saikauskienė. Vilniaus Žvėryno gimnazijos moksleivė Gabrielė Dabulskytė galvoja priešingai: „Labiau pasiruošimas egzaminams. Gyvenimui dažniausiai ruošiamasi po pamokų. O mokykloje nebent literatūros ar istorijos pamokose diskutuojame, tai plečia požiūrį ir vaizdą į pasaulį. Mokykloje gal gilinam loginį mąstymą, o visa kita – po pamokų“, – sakė G. Dabulskytė.

Mokytoja Š. Saikauskienė teigia, kad ji ruošia mokinius gyvenimui.

„Mokykla – tai pasiruošimas gyvenimui. Kitaip negaliu kalbėti, nes esu atsakinga už popamokines veiklas ir aš tikrai matau, kaip mes ruošiamės. Kiek su pamokų procesu susiję, turbūt yra ta nuostata ir moksleiviams paprasčiau galvoti, kad jie ruošiasi egzaminams, o ne gyvenimui“, – kalbėjo ji.

Mokytoja neneigia, kad mokykloje yra ir neįdomių dalykų, bet tai, anot jos, atlikti reikia, nes iš to ir susideda gyvenimas.

„Žmogus turi sau atsakyti į klausimą, ar jis visą gyvenimą sieks tik to, kas yra įdomu, ar jis dar ir turės atlikti tai, ką tiesiog reikės atlikti. Čia mes ruošiamės atlikti ir tai, kas mums ne visada bus įdomu, o tai, mano nuomone, ir yra gyvenimas.  Aš esu mokytoja, man mano darbas patinka, bet būna dienų, kai jis man atrodo labai neįdomus – ypač, kai aš pildau popierius“, – kalbėjo Š. Saikauskienė.

Komentarai
Temos Egzaminas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min