Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokyklinio lietuvių kalbos egzamino neišlaikė beveik 10 procentų abiturientų

Šiais metais lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą išlaikė 91,5 procentai kandidatų. Aukščiausius 9–10 balų įvertinimus gavo 1,85 procentai mokinių.
Abiturientai laiko privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą
Abiturientai laiko privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip praneša nacionalinis egzaminų centras, pirmadienį bendrojo ugdymo mokyklose skelbiami lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinio brandos egzamino rezultatai.

Šiemet 14 977 kandidatai rinkosi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą. Egzamine dalyvavo 13 072 kandidatai. 

Mokykliniame brandos egzamine mokiniai galėjo rašyti arba samprotavimo, arba literatūrinį rašinį. Samprotavimo rašinyje reikėjo atskleisti temą remiantis vienu autoriumi iš trijų, nurodytų prie temos, ir kontekstu.

Literatūriniame rašinyje reikėjo atskleisti temą analizuojant vieno autoriaus kūrybą. Autorių reikėjo pasirinkti iš trijų, nurodytų prie temos. Kitą autorių, jei jo reikėjo, mokinys rinkosi savo nuožiūra. Prie kiekvienos rašinio temos buvo pateikta po tris klausimus, kurie mokiniui galėjo padėti rinktis rašymo kryptį. Jais naudotis galima, bet neprivaloma.

Egzamino kandidatų darbus vertino savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens skirta vertinimo komisija. Nauja tai, kad į vertinimo komisijos sudėtį rekomenduota neįtraukti mokytojų iš tų mokyklų, kurių kandidatų darbai vertinami tame centre. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius