Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 15d. 10:05

Mokyklinio lietuvių kalbos egzamino neišlaikė beveik 10 procentų abiturientų

Abiturientai laiko privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Abiturientai laiko privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą

Šiais metais lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą išlaikė 91,5 procentai kandidatų. Aukščiausius 9–10 balų įvertinimus gavo 1,85 procentai mokinių.

Kaip praneša nacionalinis egzaminų centras, pirmadienį bendrojo ugdymo mokyklose skelbiami lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinio brandos egzamino rezultatai.

Šiemet 14 977 kandidatai rinkosi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą. Egzamine dalyvavo 13 072 kandidatai. 

Mokykliniame brandos egzamine mokiniai galėjo rašyti arba samprotavimo, arba literatūrinį rašinį. Samprotavimo rašinyje reikėjo atskleisti temą remiantis vienu autoriumi iš trijų, nurodytų prie temos, ir kontekstu.

Literatūriniame rašinyje reikėjo atskleisti temą analizuojant vieno autoriaus kūrybą. Autorių reikėjo pasirinkti iš trijų, nurodytų prie temos. Kitą autorių, jei jo reikėjo, mokinys rinkosi savo nuožiūra. Prie kiekvienos rašinio temos buvo pateikta po tris klausimus, kurie mokiniui galėjo padėti rinktis rašymo kryptį. Jais naudotis galima, bet neprivaloma.

Egzamino kandidatų darbus vertino savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens skirta vertinimo komisija. Nauja tai, kad į vertinimo komisijos sudėtį rekomenduota neįtraukti mokytojų iš tų mokyklų, kurių kandidatų darbai vertinami tame centre. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min