Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 12d. 14:44

Mokyklų ugdymo programas atnaujins beveik 100 mokytojų ir mokslininkų

Vadovėlis
Marijaus Gailiaus nuotr. / Mokslininkas

Bendrasias ugdymo programas 1–10 klasėms atnaujins 95 mokytojai ir mokslininkai, atrinkti konkurso būdu, informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Darbą pedagogai ir mokslininkai, suskirstyti į 9 programų rengimo grupes, pradėjo nuo pirmadienio.

Specialistai rengs programas pagal pradinio, dorinio, kalbinio, matematinio, informatikos, socialinio, gamtamokslinio, meninio, sveikatos ir fizinio ugdymo sritis. Numatoma, kad atnaujintos programos mokyklas pasieks 2022–2023 mokslo metais.

Sritys suskirstytos į pogrupius pagal dalykus: etika, tikyba, lietuvių kalba ir literatūra, lietuvių gestų kalba, tautinės mažumos gimtoji kalba ir literatūra (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių), užsienio kalba (pirmoji), užsienio kalba (antroji), matematika, informatika, socialinis ugdymas, istorija, pilietiškumo pagrindai.

Minimuose pogrupiuose – taip pat geografija, ekonomika ir verslumas, gamtamokslinis ugdymas, biologija, chemija, fizika, technologijos, dailė, muzika, teatras, šokis, fizinis ugdymas, socialinis (emocinis, sveikatos, lytiškumo, rengimo šeimai) ugdymas ir žmogaus sauga.

Pasak ministerijos, specialistų grupės rengs kiekvieno mokomojo dalyko programas, remdamosi Bendrųjų ugdymo programų atnaujinimo gairėmis bei bendradarbiaudamos su mokslininkais, nuo kovo mėnesio jau rengiančiais komunikavimo, kultūrinės, kūrybiškumo, pažinimo, pilietinės, socialinės emocinės ir sveikos gyvensenos kompetencijų ugdymo raidos aprašus.

Grupių darbą koordinuos Nacionalinės švietimo agentūros atstovai, taip pat į grupių darbus įsitrauks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos specialistai – jiems už darbą atnaujinant programas papildomai nebus atlyginama.

Programų projektus numatoma parengti ir pradėti svarstyti lapkričio mėnesį.

Ministerija dar žada skelbti konkursą 11–12 klasių ugdymo programų rengėjams, jos bus pradėtos rengti užbaigus darbą su pradinio ir pagrindinio ugdymo programos.

Konkursai ieškant, kas rengtų ugdymo programas, skelbti kelis kartus, kai dalis jų nesulaukė pakankamo susidomėjimo – mokslininkams buvo siūloma maždaug už pusmetį truksiantį programų rengimą mokėti po 200–400 eurų per mėnesį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min