Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 15d. 16:13

Mokytojas Andrius Storta: mokiniai su manimi gali susisiekti ir per feisbuką

Būti mokytoju, kuris kiekvieną pamoką galėtų sudominti, įtraukti mokinius – didžiulis iššūkis. Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Andrius Storta prisipažįsta, kad kartais reikia ir susirašyti su mokiniais feisbuke – kartais atrašyti vaikams tenka net ir naktimis.

Kiekvienas turime savų gabumų, tačiau ne visus dalykus galime vienodai greitai suvokti – su tuo kasdien susiduria mokytojai, matantys, jog vieni mokiniai jų žodžius perpranta iškart, o kai kuriems reikia papildomo paaiškinimo.

Stebėdamas, jog kai kuriems mokiniams fizika nėra lengvai suprantamas dalykas, A. Storta kalba apie įvairias priemones, kurių imasi tam, jog mokiniams būtų lengviau.

Fizikos mokytojas prisipažįsta dažnai susimąstantis: kodėl taip yra, jog mokytojas ir mokinys ne visuomet vienas kitą supranta?

„Aš sau užduodu klausimą, ką darau ne taip. Vaikas manęs nesupranta, aš jo nesuprantu. Tada sėdžiu ir galvoju, ką padaryti. Gal praktikos daugiau, gal uždaviniai? Kaip tuos uždavinius padėti jam išspręsti? Nusipirkau grafinę planšetę, pradėjau filmuoti videopamokas ir kelti į „Google Drive“, kad jie galėtų žiūrėti“, – teigia A. Storta.

Vis dėlto, fizikos mokytojas teigia, jog ši priemonė negalėjo pasiteisinti visu 100 proc., mat tokiai sėkmei pasiekti būtina ir visų vaikų vidinė motyvacija, noras išmokti.

„Filmuodamas pamoką, aiškinu viską nuodugniai ir tai užtrunka 10–15 minučių. Ir aš suprantu, kad tos 10–15 minučių yra vagystė iš vaiko, nes jis turi skirti dienos laiko tam ir paskui dar spręsti, įsigilinti. Bet tai – viena iš pagalbinių priemonių“, – aiškina fizikos mokytojas.

A. Storta prisipažįsta, jog visų savo moksleivių kvietimus draugauti feisbuke yra priėmęs ir jam atrodo natūralu, jog, kilus klausimams, mokiniai jam rašo per feisbuką – nesvarbu, koks metas tai bebūtų.

„Feisbuke jie gali man rašyti į mesendžerį. Vakar rašė – ką reiškia šita formulė? Aš, knygą baigęs skaityti, rašau, ką tai reiškia.

Kitą kartą vaikai sako: aš jums nerašau, nes galvoju, kad jūs man neatrašysite. Sakau – taip, gali būti, kad dabar tau neatrašysiu, bet galiu ir vidury nakties atrašyti, jei būsiu atsikėlęs“, – teigia fizikos mokytojas.

Daugiau apie tai, ką reiškia būti mokytoju – vaizdo įraše su A. Storta.

Naujų ugdymo metodų taikymą, tinkamo emocinio klimato kūrimą, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą skatina ES fondų finansuojamos priemonės – „Kokybės krepšelis“, „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“, „Mokytojų ir kitų švietimo sistemos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas“ ir kt.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min