Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

MRU pirmieji mokslo metus pradeda studentai iš užsienio

Erasmus studentai
MRU / Erasmus studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 28 d. 10 val. (I-414 aud.) Mykolo Romerio universitete (MRU) prasideda įvadinė savaitė pagal „Erasmus“ ir kitas mainų programas atvykstantiem MRU studijuoti studentams iš užsienio.

Tarptautišką Universiteto akademinę bendruomenę šiais metais papildo 126 mainų studentai iš 23 šalių 72 universitetų-partnerių. Daugiausiai studentų atvyksta iš Prancūzijos (25), Ispanijos (13), Turkijos (13) ir Slovakijos (12).  Daugiausiai – net 111 studentų atvyko studijuoti pagal Erasmus programą, 10 įvairių pakopų studentų atvyko pagal Erasmus Mundus programą (EMP-AIM projektą), taip pat 5 studentai atvyko pagal Universiteto dvišales mainų sutartis arba kaip laisvai judantys studentai.

Dar aštuoniasdešimt septyni užsienio piliečiai iš 15 šalių atvyksta studijuoti Mykolo Romerio universitete ir sieks įgyti bakalauro ar magistro laipsnius.

Įvadinės savaitės metu studentai iš užsienio susipažins su Universitetu, Vilniumi ir kitais Lietuvos regionais, susitiks su akademine bendruomene. Studentus pasveikins Mykolo Romerio universiteto vadovybė, Fakultetų prodekanai, Erasmus koordinatoriai. Užsieniečius informuoti apie pagrindinius viešosios tvarkos reikalavimus, saugų gyvenimą Vilniuje bei užsieniečių teisinę padėtį Lietuvoje atvyksta Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas.

Erasmus, Erasmus Mundus ir kiti mainų studentai kartu su studentais mentoriais dalyvaus kultūrinėje pažintinėje programoje Trakuose bei Druskininkuose. Svečiai taip pat pristatys atstovaujamus universitetus, papasakos apie šalių, iš kurių jie atvyko, tradicijas, svarbiausius įvykius, faktus. Rugsėjo 7 d. MRU valgykloje vyks tarptautinė vakaronė, bus vaišinama lietuviškais patiekalais, supažindinama su mūsų šalies papročiais. Renginyje dalyvaus Universiteto tautinių šokių ansamblis “Skalsa”. Užsienio šaliu studentai vaišins savo nacionaliniais patiekalais, pasidalins žiniomis apie kultūrinius šalių ypatumus ir tradicijas.

Atitinkamai per 300 MRU studentų 2010-2011 mokslo metais buvo išvykę studijuoti svetur pagal Erasmus programą, 2011/2012 m.m šia galimybe pasinaudojo jau 296 jaunuoliai. Reikėtų paminėti, kad dar beveik 60 MRU studentų kasmet dalyvauja Erasmus intensyviose programose ir bent po kelias savaites intensyviai studijuoja užsienio universitetuose. Tikimasi, kad 2012/2013 mokslo metais Erasmus programoje dalyvaus ir tarptautinių studijų bei praktikos patirties įgis ne mažiau kaip 330 Mykolo Romerio universiteto studentų.

Mykolo Romerio universitetas siekia, kad kuo daugiau gerai besimokančių visų studijų pakopų nuolatinių studijų studentų per visą studijų Universitete laikotarpį turėtų galimybę dalį studijų praleisti užsienio aukštojo mokslo institucijose. Kaip žinia, didžiausia pasaulyje studentų mainų programa – Erasmus dar labiau buvo išgarsinta 2012 metais per įvairius Programos 25-mečio renginius Europoje ir Lietuvoje. Beje, Mykolo Romerio universiteto absolventas dr. Tadas Žukas šiuose renginiuose dalyvauja kaip Lietuvos Erasmus studentų ambasadorius, o Danijos Erasmus studentų ambasadorė Nina Siig Simonsen savo Erasmus studijoms buvo pasirinkusi Lietuvą ir studijavo Mykolo Romerio universitete prieš trejetą metų. Be to, Erasmus programos dėka, jau per 2000 Mykolo Romerio universiteto studentų yra išvykę studijuoti ar atlikti praktiką, o grįžę jie skleidžia gerąją žinią apie galimybes savo kolegoms kitiems studentams.

Pastebėtina, kad ypač Erasmus programoje dalyvavę studenta, aktyviai domisi ir kitomis mainų programų galimybėmis bei stengiasi dalyvauti įvairių programų konkursuose – NordPlus programos, Universiteto dvišalių sutarčių, valstybininių stipendijų ir panašiai. Kiekvienais metais pagal šias programas MRU išsiunčia ne mažiau kaip 10 studentų.

Nuo 2011 metų Mykolo Romerio universitetas koordinuoja ir įgyvendina Erasmus Mundus programos partnerystės projektą EMP-AIM “Erasmus Mundus partnerystė Baltarusijai, Ukrainai ir Moldovai”. Pagal šį projektą Erasmus Mundus stipendijas gavo ir 2012-2013 metais išvykta pirmieji 2 MRU studentai studijuoti į Ukrainos universitetus, o į Mykolo Romerio universitetą atvyksta 14 visų pakopų ukrainiečių, moldovų bei baltarusų studentų ir 5 dėstytojai.

Nuo 2012 metų, Mykolo Romerio universiteto studentams atsivėrė dar viena galimybė atlikti tarptautinę praktiką – tai Patirties partnerių programa, kuri vykdoma įgyvendinant Europos socialinio fondo (ESF) finansuojamą projektą ,,Nacionalinės Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų tarptautinės praktikos ir stažuočių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ (projekto koordinatorius – Jungtinių tautų vystymo programa Lietuvoje). Pagal šią programą iki 2013 metų pradžios išvyks 30 MRU studentų atlikti tarptautines praktikas bendradarbiaujančiose tarptautinėse organizacijose ir užsienio įmonėse.

Mainų programos, jų organizavimas – viena iš priemonių visapusiškai gyventi ir veikti pagal Europos bei pasaulinius standartus. Tai ir savo universiteto bei partnerių nuolatinis pasilyginimas studijų kokybės, darbo organizavimo, paslaugų studentams ir visais kitais klausimais. Tai taip pat puiki galimybė dėstytojams pažinti ir glaudžiai bendradarbiauti su kolegomis iš užsienio kuriant naujus projektus ar rengiant kokybiškai naujas jungtines programas. Galiausiai tai – ir Universiteto vardo garsinimas bei Lietuvos žinomumo didinimas, nes kiekvienas išvykęs mainų programų dalyvis yra mažas ir tuo pačiu didelis savo Alma Mater bei valstybės ambasadorius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min