Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

MRU viešės Indijos ambasadorė, bus aptariami ryšiai su šios šalies universitetais

Mykolo Romerio universitetas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mykolo Romerio universitetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 20 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) pirmą kartą lankysis Indijos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė J. E. Monika Kapil Mohta. Garbingąją viešnią 10 val. priims Mykolo Romerio universiteto rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis.

Ambasadorei bus pristatyti bendradarbiavimo su Indijos universitetais plėtros planai, kuriais siekiama įgyvendinti dėstytojų, studentų mainus ir kitus projektus. Taip pat bus supažindinta su MRU Indijos studijų centro veikla.

Pagal Universiteto ir tokių centrų steigėjos - Indijos kultūros ryšių tarybos (ICCR) pasirašytą sutartį, į MRU dvejiems metams dirbti yra atvykęs Kalkutos universiteto profesorius Raj Sekhar Basu. Profesorius, bendradarbiaudamas su MRU Indijos studijų centru, skaito paskaitas apie Indijos kultūrą, ekonomiką ir politiką, rengia, seminarus ir debatus. Universitete netrukus planuojama surengti didelę tarptautinę konferenciją Europos Sąjungos, Lietuvos ir Indijos, Azijos regiono šalių ryšių klausimais. Įvairialypė Indijos kultūra bus pristatoma parodose, koncertuose, filmų peržiūrose. MRU studentams sudaryta galimybė mokytis hindi kalbos.

Indijos studijų centro siekis – skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Indijos mokslo,  verslo ir kultūros institucijų įvairiose humanitarinių ir  socialinių mokslų srityse. Toks centras yra pirmasis ir vienintelis Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Pripažintuose pasaulio universitetuose Indijos kultūros ryšių taryba (ICCR) yra įsteigusi 60 Indijos studijų centrų. Buvęs Indijos ambasadoriaus Deepak Vohra, sutartį dėl Indijos studijų centro steigimo Universitete pavadinęs istoriniu įvykiu besiklostančių Indijos ir Lietuvos santykių srityje, sakė: „Indijos vyriausybė Mykolo Romerio universitetą rinkosi paveikta šios aukštosios mokyklos dinamizmo ir įžvalgumo įspūdžio“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min