Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 20d. 12:43

Nacionalinei M.K Čiurlionio menų mokyklai sukanka 70 metų

Baletas M.K.Čiurlionio menų mokykloje
M.K.Čiurlionio mokyklos archyvo nuotr. / Baletas M.K.Čiurlionio menų mokykloje

Šiemet išskirtinė Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla mini 70-ies gyvavimo metų sukaktį. Pirmuosius žingsnius įstaiga žengė 1945 metais., kai vasarą pasirodė kvietimas stoti į Muzikos mokyklą-gimnaziją.

Šioje mokykloje savo kūrybinį kelią pradėjo daug žymių artistų, menininkų, Lietuvos kultūrai nusipelniusių žmonių. Mokykla garsi ir už Lietuvos ribų.

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokykla išskirtinė tuo, kad čia mokoma trijų skirtingų disciplinų – muzikos, baleto ir dailės.

„Mokytis šioje mokykloje yra ne tik įdomu, bet ir be galo naudinga: čia vaikai gali prisiliesti prie visų meno krypčių, pajusti jų sintezę. Į kiekvieną vaiką žiūrima kaip į asmenybę, stengiamasi jį sudominti tiek jo pasirinkta specialybe, tiek kitomis meno šakomis. Tiesioginis kontaktas su menu, galimybė kurti padeda mokiniams mąstyti kitaip, atrasti savo unikalių gebėjimų, o taip pat skatina nebijoti būti kitokiu – originaliu, išsiskiriančiu iš masės,” – mokyklos pranešime cituojama Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Eglė Čobotienė.

Visų skyrių mokiniai dažnai kuria ir pristato publikai bendrus didelius darbus – operas, improvizacijų vakarus, baletus.

Nacionalinė M.K.Čiurlionio mokykla yra klasikinio, akademinio meno puoselėtoja, tačiau tai netrukdo skiepyti mokiniams platesnio, moderniškesnio požiūrio į gyvenimą.

M.K.Čiurlionio mokyklos archyvo nuotr./Dailės pamoka M.K.Čiurlionio menų mokykloje
M.K.Čiurlionio mokyklos archyvo nuotr./Dailės pamoka M.K.Čiurlionio menų mokykloje

„Taip, mes esame konservatyvaus ugdymo meno mokykla. Pasaulis keičiasi, tačiau žmogaus esmė – ne. Nesikeičia ir tikrojo meno pagrindai, kaip ir pamatinės žmogaus vertybės. Kai suformuojamas stiprus pamatas, tada jaunas žmogus turi nuo ko atsispirti,“ – sako Eglė Čobotienė.

Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla siekia aukšto mokymo lygio.

„Didžiausia užduotis yra motyvuoti mokinius nuolat siekti žinių, progreso, kokybės. Mokytis ne visada yra lengva, susiduriam su naujais nepatirtais dalykais, tačiau pasiektas rezultatas skatina judėti pirmyn. Šiame procese mokytojas tampa kelrode žvaigžde. Jis yra besifomuojančio jaunuolio idealas, vedlys, vertintojas, o taip pat gero linkintis kritikas. Stengiamės suburti stiprų mokytojų kolektyvą. Čia dirba įžymūs menininkai, profesoriai, išmintingi žmonės, daug pasiekę savo srityse. Tik aukšto lygio specialistams galima patikėti ypatingų gabumų vaikus. Pedagogai ir mokiniai čia darniai bendradariauja. Užtikrindami kūrybingą ir darbingą atmosferą galime tikėtis, kad jaunieji talentai sėkmingai atsiskleis,“ – sako mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas.

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokomąją programą sudaro – tiek meninių, tiek bendrųjų gebėjimų ugdymas, tiek ir įdomios papildomos disciplinos.

M.K.Čiurlionio mokyklos archyvo nuotr./Koncerto repeticija M.K.Čiurlionio menų mokykloje
M.K.Čiurlionio mokyklos archyvo nuotr./Koncerto repeticija M.K.Čiurlionio menų mokykloje

Moksleiviams sudarytos galimybės pasirinkti dėstomų dalykų kursus ir modulius, atsižvelgiant į poreikius ir tolesnio mokymosi perspektyvą. Čiurlioniukai nusprendę keisti mokymosi kryptį, sėkmingai tęsia mokslus kitose mokyklose, gimnazijose, studijuoja Lietuvos bei užsienio šalių universitetuose.

„Mes visų pirma siekiame išmokyti meno pagrindų, atsakomybės ir profesionalumo. Organizuojame vis daugiau plačiajai publikai skirtų renginių. Nesame ir prieš kūrybinį klasikinių stereotipų laužymą, nes savo mokinius vertinam kaip kūrėjus, o taip pat turim atsižvelgti į laikmetį, į pokyčius aplinkoje,vaikų įpročiuose. Klasikinius mokymo metodus transformuojame, pritaikydami dabartinei vaikų kalbai, priartindami prie jų realijų. Naudojame įvairiausias išraiškos priemones. Esame nuolatiniai kultūros renginių, edukacinių projektų dalyviai ir svečiai,“ – dalinasi mintimis pavaduotoja baleto ugdymui Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė.

Visapusišką asmenybę padeda ugdyti ir dažnas mokinių dalyvavimas koncertuose, festivaliuose, parodose. Per metus mokykla visoje Lietuvoje suorganizuoja virš 100 koncertų, 70 baleto pasirodymų, 30 parodų. Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokiniai – daugelio Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatai.

Mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas ir būrys šaunių kolegų, džiaugiasi savo misija – atrasti dar visai mažus talentingus vaikus, juos užauginti stipriomis, savimi pasitikinčiomis, kūrybingomis asmenybėmis. Menas yra reikalingas dirbant bet kurioje srityje. Meno pažinimo dėka jaučiamės labiau pasitikintys savimi, sugebame improvizuoti, mokame vertinti kitus, esame įdomesni pašnekovai ir lankstesni derybininkai.

M.K.Čiurlionio menų mokyklos nuotr./M.K.Čiurlionio menų mokykla
M.K.Čiurlionio menų mokyklos nuotr./M.K.Čiurlionio menų mokykla

„Kuo toliau gyveni, tuo labiau supranti, kad nieko nežinai, nes galimybės yra labai didelės. Nėra apibrėžtų jų ribų. Nors supranti, kad pedagoginėje veikloje nuveikta nemažai, bet visada yra naujų krypčių, neįgyvendintų siekių, nepasiektų aukštumų“, – filosofiškai kolegoms antrina Romualdas Karpavičius, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos pavaduotojas dailės ugdymui.

Kruopštus atsakingas darbas, įžvalgumas ir nuolatinis judėjimas pirmyn yra kasdienis siekis 70-metį švenčiančios garsios Lietuvos menininkų kalvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:52
07:10
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min