Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugsėjo 1-osios šventimo ypatumai

Laisvės alėjoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rugsėjo 1-oji
Šaltinis: 15min
0
A A

15min.lt „Studentų zona“ mokslo ir žinių dieną pasiteiravo studentų – ką jiems reiškia rugsėjo 1-oji ir kaip ją verta švęsti?

Tvarkingai išsirikiavę ir šventiškai pasipuošę mokinukai su gėlių puokštėmis, abiturientai, už rankų tempiantys išsigandusius pirmokus, studentų eisenos, aidinčios juokingomis skanduotėmis ir šūkiais – visa tai yra rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, kaip ji įvardyta Lietuvos Respublikos Atmintinų dienų įstatyme. Tiesa, iki 2002 metų tame pačiame įstatyme rugsėjo 1-oji buvo Laisvės diena (dabar – rugpjūčio 31-oji), o Mokslo ir žinių diena minima nebuvo.

Ketvirtadienį rugsėjo 1-ąją švenčia daugiau nei 150 tūkst. Lietuvos studentų. Pirmakursiams tai – nauja pradžia, naujas gyvenimo etapas. Jie aktyviau dalyvauja oficialiuose universitetų renginiuose, jiems įdomesnės tampa dekanų ir rektorių kalbos. Tuo tarpu vyresniems studentams užtenka tiesiog susitikti su kurso draugais, jiems ši šventė reiškia grįžimą į mokslo rutiną – vieniems įdomią, kitiems nuobodžią ar kiek bauginančią, ypač mąstant apie artėjančias žiemos sesijas.

Nuo 2008-ųjų rugsėjo 1-oji – vienintelė diena metuose, kai ne viešojo maitinimo įstaigose yra draudžiama prekyba alkoholiniais gėrimais. Dėl šios priežasties tūkstančiai jaunų žmonių Laisvės dieną mini „apsirūpindami“ rugsėjo 1-ajai, o sostinės ir kitų didžiųjų miestų barai ir klubai būna perpildyti.

Jau dvejus metus didelius šventės renginius organizuoja VšĮ „Rugsėjo 1-oji“, šiemet siūlanti du didelius koncertus – Vilniuje, Vingio parke, ir (šių metų naujiena) Klaipėdoje, Vasaros estradoje – su žinomais Lietuvos atlikėjais ir studentiškomis kainomis. Renginių metu taip pat vyks gausybė kūrybinių dirbtuvių, socialinių akcijų.

Kaip patys studentai švenčia rugsėjo 1-ąją ir ką apie ją mano?

Anglų filologiją studijuojančios Goda ir Eglė teigė švęsiančios paprastai, nes mokosi jau 4 kurse. Svarbiausia – sudalyvauti eisenoje, nes ji jau tikriausiai paskutinė, o po to – susitikimas su kursiokėmis, vakarienė pas vieną jų namuose, gal šiek tiek vyno. Merginoms ši šventė, nors ir nėra didelė, yra graži, nes galima vėl pamatyti laimingus jaunus žmones, grįžusius į gatves.

Ekonometriją studijuojantys Paulius ir Laura ruošėsi stebėti eiseną – kadangi jau yra 2 kurse, dalyvauti neketino. Jiems rugsėjo 1-oji – taip pat susitikimas su kursiokais, galbūt pasėdėjimas bare. Kol neatsirado rūpesčių, Lauros manymu, reikia pasidžiaugti nauja pradžia.

Pirmakursės medicinos studentės Ieva ir Kamilė ketino vakare apsilankyti koncerte Vingio parke, o vėliau švęsti su bendraklasėmis. Ši rugsėjo 1-oji joms reiškią liūdesį, kad baigėsi mokyklos laikai, tačiau tuo pačiu yra naujas etapas, išsikraustymas iš namų.

Kitas pirmakursis Julius mano, kad rugsėjo 1-oji yra ta diena, kai reikia pradėti žiūrėti į tobulėjimą. Nepaisant to, jis žadėjo šiandien daug švęsti, tiesa, teigė dar nesugalvojęs, ką veiks.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min