Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 22d. 16:27

Naujasis Vilniaus universiteto rektorius – Rimvydas Petrauskas

Rimvydas Petrauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rimvydas Petrauskas

Į posėdį trečiadienį susirinkusi Vilniaus universiteto (VU) taryba naujuoju aukštosios mokyklos rektoriumi išrinko šios įstaigos Istorijos fakulteto dekaną Rimvydą Petrauską. Apie tai 15min informavo universiteto atstovas spaudai Ervinas Spūdys.

Rektoriumi išrinktas prof. R.Petrauskas teigė tikėjęsis, kad laimės, o apie rinkimų maratoną atsiliepė teigiamai.

„Universitetas parodė savo lyderystę, parodė, kad vyksta tikri ir geri rinkimai, konkurencija. Manau, kad debatai buvo proga, kur galėjome dar labiau išskleisti savo idėjas tiek bendruomenei, tiek Lietuvos visuomenei. Universiteto tikslas – burti, konsoliduoti, o bendruomenės – dirbti Lietuvai, keisti visuomenę ir valstybę“, – 15min komentavo jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimvydas Petrauskas, Ramūnas Stepanauskas, Artūras Žukauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimvydas Petrauskas, Ramūnas Stepanauskas, Artūras Žukauskas

Pirmieji darbai naujojo rektoriaus darbotvarkėje – susiję su studijomis, mokslo tarptautiškumu, bendradarbiavimu ir valstybės raida.

„Pirmieji darbai tokie ir bus – pradėti nuo tų dalykų, kas yra įrašyta programose: atnaujinti studijas taip, kad galėtume dar labiau ugdyti visavertę, kūrybingą asmenybę, stiprinti universiteto mokslo tarptautiškumą, panaikinti organizacines kliūtis tam, kad galėtume tarpdalykiškai bendradarbiauti [...]. Mano įsitikinimu, universitetas yra ta vieta, kur gimsta pačios geriausios idėjos, tai mes norime dalintis šitomis idėjomis ir kurti kartu valstybės raidos programą“, – dėstė mokslininkas.

Jis žadėjo siekti didesnės VU lyderystės kalbantis su šalies vadovais ir kitais politikais „dėl realaus mokslo ir studijų prioriteto“. Taip pat akcentavo, kad mokslo ir studijų finansavimas yra nepakankamas ir bene dvigubai atsilieka nuo Europos Sąjungos vidurkio, rašo BNS.

R.Petrauskas yra ir Lietuvos mokslo tarybos valdybos pirmininkas, Lietuvos mokslų akademijos narys, Lietuvos istorijos instituto Mokslo tarybos pirmininko pavaduotojas.

Išrinktojo rektoriaus tyrinėjimų kryptys – XIII–XVI a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinė ir socialinė istorija, Viduramžių recepcija moderniojoje visuomenėje.

Iš viso VU rektoriaus rinkimuose dalyvavo šeši kandidatai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniaus universitetas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniaus universitetas

Rinkimų laimėtoją aukštosios mokyklos taryba trečiadienį išrinko po dviejų balsavimo ratų. Pirmajame rate nė vienas kandidatas nesurinko reikiamos tarybos narių balsų daugumos.

Į antrąjį balsavimo ratą pateko „Bigelow“ vandenynų mokslo laboratorijos vienos ląstelės genomikos centro direktorius JAV Meino valstijoje Ramūnas Stepanauskas ir istorikas R.Petrauskas. Pastarasis, gavęs 8 tarybos narių balsus, tapo laimėtoju.

Pagal universiteto statutą, rektorius laikomas išrinktu, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip septyni tarybos nariai iš 11. Balsavimas – slaptas.

Naujai išrinktas rektorius pareigas turėtų pradėti eiti balandžio 1-ąją, jose pakeis penkerius metus universitetui vadovavusį Artūrą Žukauską.

1579-aisiais įkurtas VU yra viena seniausių ir žymiausių Vidurio ir Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Šiuo metu jame mokosi apie 20 tūkst. studentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min