Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 13d. 23:21

Neįvyko dar vienas Alytaus švietimo įstaigos vadovo konkursas

Alytaus savivaldybė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Alytaus savivaldybė

Panašu, kad naujo seno Alytaus miesto savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno planas Dzūkijos sostinės švietimo įstaigoms trūkstamus vadovus paskirti dar šiemet įgyvendintas nebus.

Nors praėjusią savaitę buvo paskelbtas Jotvingių gimnazijos naujasis direktorius, lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ šią savaitę toks neatsirado. Nuo pavasario skelbtas konkursas neįvyko neatsiradus pretendentų.

Panaši ir dar keblesnė situacija ir ieškant naujojo vadovo „Drevinuko“ mokyklai-darželiui, kur įstaiga direktorės neturi jau kelinti metai iš eilės.

„Boružėlės“ lopšelio-darželio vadovui sąlygos yra minimalios – turėti aukštąjį universitetinį ar jam lygiavertį išsilavinimą, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 3 metų pedagoginio darbo stažą arba būti įgijus magistro laipsnį bei turėti pedagogo kvalifikaciją su bent 2 metų pedagoginiu stažu.

„Drevinuko“ mokyklai-darželiui nesėkmingai ieškomam vadovui taip pat keliami ne aukštesni reikalavimai, tačiau neįvyko jau daugiau nei 5 konkursai.

Tiesa, pretendentų laisvoms vadovų vietoms užimti atsiranda, tačiau ne visi, pateikę prašymą dalyvauti konkurse, po to įveikia vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo etapą Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje. Šią atranką įveikė naujasis Jotvingių gimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas, tokia procedūra lauks ir būsimojo Likiškėlių progimnazijos vadovo, taip pat asmens, kandidatuojančiojo į Vidzgirio progimnazijos direktoriaus kėdę. Jeigu vadovas bus išrinktas, vidzgiriečiai apie jį sužinos spalio 24 d.

Alytausgidas.lt žiniomis, vienas papildomų trukdžių renkant naujus vadovus, kad su konkursą laimėjusiu asmeniu nuo šiol sudaroma terminuota darbo sutartis 5-eriems metams. Dar vienas „stabdis“ – daug metų planuojama, tačiau vis dar nevykstanti švietimo tinklo pertvarka, kurios metu tam tikros įstaigos gali būti uždarytos anksčiau nei praeis naujam vadovui skirtas vadovavimo penkmetis.

Pastaruoju metu Alytaus miesto savivaldybė taip pat yra paskelbusi šaukimus Dailės mokyklos, Senamiesčio pradinės mokyklos ir Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos vadovų vietoms, jeigu konkursai įvyks, apie vadovus bus paskelbta atitinkamai nuo lapkričio 14 iki gruodžio 5 d.

Iš viso Alytaus miesto švietimo įstaigoms šiuo metu trūksta arba truks apie 10 vadovų.

alytausgidas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min