Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepaprasta studentų svajonė – 13000 km per laukinę Rusiją

Paulius Naujalis
15min.lt/Mykolo Vadišio nuor. / Paulius Naujalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Tai, ką šią vasarą planuoja padaryti keli studentai iš Vilniaus, savo sudėtingumu nenusileidžia Holivudo žvaigždės Ewano McGregoro ir Charley Boormano žymiesiems žygiams aplink pasaulį motociklais. Vis dėlto pasiruošti kelionėms garsiesiem britų vyrukams padėjo televizijos prodiuseriai, operatoriai, medikai, mechanikai, išgyvenimo gamtoje specialistai ir vizas koordinavusios sekretorės.

Motociklų kompanija kelionei padovanojo naujutėlius motociklus, be to keliautojai pasiruošimui nuomojo erdvų garažą Londone, o kelionėje iš paskos važiavo atsarginių dalių ir kelionės reikmenų prigrūsti džipai.

Vilniaus Universiteto Žygeivių klubo nariai Paulius Naujalis ir Vytautas Daniliauskas prie parūdijusio 1988 metų „Mitsubishi Pajero“ džipo krapštinėjasi viename gyvenamo namo kiemelyje Tarandėje. Vaikinai savo rankomis bando ilgai kelionei Baikalo ežero link prikelti jau ir taip daug mačiusį automobilį bei ironiškai šypsosi lygindami save su holivudiniais keliautojais: „Visas mūsų mašinos renovacijos biudžetas tikriausiai mažesnis, nei viena E. McGregoro motociklo detalė“.

„Lietuva, Sibiras ir Svajonės. Destination: Baikal“ – taip pavadinta žygeivių kelionė.

Kaip bebūtų, optimizmo studentams netrūksta. Į kelią suplanuota patraukti liepos 1 dieną, o džipas išmontuotu priekiu, be techninės apžiūros dokumentų stovi pakeltas ant plytų. „Reiktų naujų padangų, nes šios jau tarnavo šešis metus ir protektorius visai sudilęs. Be to, būtina surinkti kelis papildomus tūkstančius litų kurui, reikia pasidaryti bei prisitvirtinti stogo bagažinės „ragus“, o ir keliautojų komanda dar iki galo neaiški. Vis dėlto tvirtai tikiu, kad mes šią kelionę įgyvendinsim“, – pasakojo Paulius.

Žygeivių kelionė džipu per Sibirą Baikalo ežero link išskirtinė ir tuo, kad prie nutrūktgalvių Vilniaus Universiteto fizikų jungiasi ir dvi merginos. Viena iš merginų yra Laura Navasaitytė projekte dalyvauja nuo pat idėjos pradžios, o dėl ketvirtosios komandos narės dar svarstoma. „Tikimės keliauti keturiese, tačiau dėl kelionės sudėtingumo komandos nariai vis keičiasi, atsisako savo planų, tad galutinis ekipažas dar neaiškus“, – organizaciniais rūpesčiais dalijosi vaikinai.

„Lietuva, Sibiras ir Svajonės. Destination: Baikal“ – taip pavadinta žygeivių kelionė. Jos metu ekipažas senu „Mitsubishi“ džipu per du mėnesius sukars apie 6500 kilometrų iki Baikalo, apvažiuos aplink ežerą ir grįš namo. Pakeliui keliautojai tikisi gyvai pamatyti Lietuvos tremtinių gyventas vietas, sutikti Sibire užsilikusių lietuvių ir jų palikuonių, papasakoti Irkutsko vaikų namų globotiniams apie Lietuvą. Baikalo žygio komanda taip pat filmuos dokumentinį filmą, kurį rudenį viliasi pristatyti Lietuvoje. „Pagrindinis tikslas – apvažiuoti visą Baikalo ežerą ir sėkmingai grįžti namo. Nors žinome, kad kelyje iškils daug problemų, nepravažiuojamų kelių ir sunkių situacijų, tačiau nebūsim liūdni ir tiesiog džiaugsimės gyvenimu“, – nuotaikas prieš iškeliaudami įvardino vaikinai.

Visą nenuspėjamos ekspedicijos eigą nuo liepos 1  dienos galėsite gyvai sekti „15min“ portalo rubrikoje „Studentų zona“.

Norintys paremti ar kitaip prisidėti prie nutrūktgalvių keliautojų ekspedicijos galite susisiekti su žygeiviais ir pervesti pinigus čia:

Pavadinimas:„Vilniaus universiteto žygeivių klubas“
Elektroninis paštas:
zygis@conf.vu.lt
Juridinis adresas: Saulėtekio al. 31, Vilnius
Telefono nr.: +37069599767
Kodas: 193356949 (ne PVM mokėtojas).
Sąskaitos nr.: LT367300010071594429 (Swedbank).

VIDEO: 15min.lt - Studentai ruošiasi ekspedicijai per laukinę Rusiją

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min