Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 7d. 18:02

Studentų akcija: Neryje – fotelis, gėlių vazonas ir plaustai

Studentų plaukimas Nerimi
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Studentų plaukimas Nerimi

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) studentai surengė meninę akciją-kūrybines dirbtuves, kurias vainikavo plaukimas pačių pasigamintais plaustais-baldais Nerimi.

Kūrybines dirbtuves, kurios vyko pirmą spalio mėnesio savaitgalį, rengė VTDK Dizaino fakulteto aktyvių studentų taryba (AST) – studentai, siekiantys išjudinti savo kolegiją ir visą Vilnių.

Nuo Šilo tilto link Žvėryno Nerimi plaukti ant plaustų įsitaisė tiek kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę studentai, tiek dėstytojai. Prieš išplaukimą į plačiuosius vandenis jautėsi linksma nuotaika, kurios nesutrukdė prastas oras, plaustą nuleidžiant į vandenį buvo sudaužytas šampano butelis.

Anot VTDK interjero dizaino katedros dėstytojo Jaroslavo Daveiko, čia svarbiausia – kūryba ir įdomios idėjos, o ne darbų kokybė. „Padarėm, ką padarėm, bet esmė yra ne tai, ką padarėm, o pats plaukimas. Studentams tai labai patinka, jie nuo to kaifuoja. Norisi atitolti nuo tos niūrios dėstymo struktūros, paieškoti kažkokių naujų idėjų“, – teigė J.Daveiko.

„Ši idėja kilo mūsų dėstytojui Jonui Malinauskui. Mes pagalvojome, o kodėl gi ne? Yra galimybė su visu šiuo projektu, žinoma, patobulintu, išvažiuoti į Milaną, baldų parodą – bet kol kas tai dar yra fantazija, žiūrėsim, ar pavyks. Tam reikia sponsorių ir reikia iki tobulybės nušlifuoti pačią idėją“, – perspektyvą mato dėstytojas.

Balandžio pirmą dieną šie baldai-plaustai ketinami eksponuoti Vilnelės upėje prie Užupyje esančios galerijos „Galera“, iki tol mąstoma juos patalpinti prie VTDK esančiame baseine.

AST – palyginti jauna studentų iniciatyva, susikūrusi VTDK dizaino fakultete tarp dizaino ir fotografijos studentų. „Bandome pakeisti kai kuriuos dalykus kolegijoje, padaryti, kad mokytis būtų įdomu. Sprendžiame įvairius klausimus, pavyzdžiui, dabar aktualu yra bevielio interneto įrengimas visoje kolegijoje ir bendrabutyje. Kalbamės su valdžia, renkame studentų parašus. Kadangi bendradarbiaujame su keliais dėstytojais, yra lengviau kažką pakeisti. O taip pat rengiame štai tokias kūrybines dirbtuves, jų yra pakankamai daug. Praeitais metai vyko trys, kurios tikrai buvo labai šaunios“, – pasakojo Povilas Taletas, VTDK dizaino fakulteto antrakursis.

Žiemą VTDK studentai ir dėstytojai ketina gaminti ir baldus iš sniego, į šias kūrybines dirbtuves planuojama įtraukti ir kitus vilniečius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min