Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 24d. 10:51

Netradicinio ugdymo galimybės – pamoka zoologijos sode

Netradicinio ugdymo galimybės – pamoka zoologijos sode
Partnerio nuotr. / Netradicinio ugdymo galimybės – pamoka zoologijos sode

Šiandieną nustebinti visko mačiusius ir lengvai nuobodžiauti imančius mokinius – tikras iššūkis. Pedagogai imasi įvairių gudrybių siekdami kuo interaktyviau ir įdomiau pristatyti savo dėstomą dalyką, daugelis jų į pamokas kviečiasi sričių ekspertus, klasėms siūlo vykti į įvairaus pobūdžio ekskursijas. Tačiau inovatyviausi mokytojai jau atrado galimybę pamokas vesti ir zoologijos sode, aplink čiauškant papūgoms ir lakstant surikatoms. Apie tai, kokias neformalaus ugdymo galimybes suteikia Ogmios mieste įsikūręs zoologijos sodas „Zoopark“, kalbamės su jo marketingo vadove Ieva Petraškaite.

Pamokos gyvūnų apsuptyje

Pasak I.Petraškaitės, mokyklos vis dažniau renkasi galimybę pamokas vesti „Zoopark“. „Tai įdomesnė, netikėta ir, be abejo, smagi veikla mokiniams. Siūlome mokytojams vesti savo pamokas mūsų erdvėse, tad drąsesni ir inovatyvesni mokytojai skuba pasinaudoti šia galimybe. Juk vietoje pertraukos, vaikai laiką gali leisti lemūrų draugijoje“, – teigia pašnekovė. Zoologijos sodas pedagogus kviečia naudotis specialiais spalvingais, gyvūnų tematikos kambariais (nuo mažiausio talpinančio iki 12 asmenų, iki didžiausio – talpinančio iki 35 asmenų), kuriuose visą dieną galima vesti išvykstamąsias pamokas, integruojant čia auginamus gyvūnus bei unikalią aplinką į savo veiklas ir kūrybiškai žvelgiant į gyvūnijos pasaulį.

Partnerio nuotr./Netradicinio ugdymo galimybės – pamoka zoologijos sode
Partnerio nuotr./Netradicinio ugdymo galimybės – pamoka zoologijos sode

I. Petraškaitės teigimu, dažniausiai apsilankymas „Zoopark“ tampa biologijos ar geografijos pamokų paįvairinimu. „Mūsų edukatoriai gelbsti apsilankantiems pedagogams ir dažnai paruošia įdomias užduotėles vaikams, kurios padeda lengviau įsiminti informaciją apie gyvūnus, reikalingą pamokos metu“, – pasakoja pašnekovė.

Pažintis su gyvūnijos pasauliu edukacinių programų metu

Anot specialistės, zoologijos sode vykdomos edukacinės programos – unikali proga pažinti gyvąją gamtą, gyvūnus. „Zoopark“ edukacijose gali dalyvauti įvairaus amžiaus vaikai – kiekviena programa pritaikoma individualiai, pagal joje dalyvaujančios grupės turimas žinias. Taip pat, buvimas tarp gyvūnų ramina, skatina vaizduotę ir kūrybiškumą. Juk nedažnai galima vaikščioti ten, kur kartu vaikšto kapibaros ar lemūrai, o iš medžių viršūnių į jus žvelgia laisvai besikarstančios beždžionėlės“, – tikina I.Petraškaitė.

Partnerio nuotr./Netradicinio ugdymo galimybės – pamoka zoologijos sode
Partnerio nuotr./Netradicinio ugdymo galimybės – pamoka zoologijos sode

„Zoopark“ šiuo metu suteikia galimybę sudalyvauti trejose unikaliose edukacinėse programose, kurios gali būti vedamos tik jūsų grupei:

  • Aplink pasaulį per 90 min. Edukacijos metu mokiniai įgis žinių apie skirtingas net šešių žemynų kultūras ir joms įtaką darantį klimatą bei supančią aplinką, galės kūrybiškai ir empatiškai reikšti bei interpretuoti įgytas žinias ir idėjas. Edukacijos dalyviai gebės įvardinti skirtumus ir panašumus tarp kitose šalyse ar žemynuose ir Lietuvoje gyvenančių gyvūnų;
  • Graužikai – kenkėjai ar geriausi draugai? Edukacijos metu vaikai sužinos apie svarbius aplinkai gyvūnus – graužikus. Taip pat, į veiklą integruojant lietuvių liaudies mįsles, dainas ir žaidimus susijusius su šiais gyvūnais skatinama atkreipti dėmesį į supančią aplinką, ją tausoti ir saugoti, nes kultūrinis ir gamtinis sąmoningumas sąveikauja tarpusavyje ir taip padeda ugdyti atsakingą žmogų;
  • Įveik savo baimes. Edukacijos metu vaikai sužinos apie svarbius aplinkai gyvūnus, nepriklausomai nuo jų išvaizdos ar keliamos baimės. Ugdomas sąmoningumas skatinant nepasiduoti nusistovėjusiems standartams ir išankstinei nuomonei. Taip pat, į veiklą integruojant prosenelių išmintį, lietuvių liaudies pasakas, patarles ir priežodžius, susijusius su šiais gyvūnais, ugdoma meilė gyvūnams ir gamtai, nes kultūrinis ir gamtinis sąmoningumas sąveikauja tarpusavyje ir taip padeda ugdyti atsakingą žmogų.

„Zoopark“ – pirmasis Vilniuje zoologijos sodas. Tai 2500 kv.m., virš 60 skirtingų gyvūnų rūšių, 8 erdvūs gimtadienių kambariai! Čia iš arti galėsite pamatyti vieną mažiausių primatų pasaulyje – nykštukinę marmozetę, smalsuolius katinius lemūrus, išdykusių surikatų šeimą, didžiausius vėžlius Lietuvoje ir pavaišinti nektaru spalvotąsias papūgas loriketas. Vaikai iki 2 metų įleidžiami nemokamai. Vaikams iki 10 metų apsilankymas „Zoopark“ galimas tik su pilnamečiais lydinčiais asmenimis.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min