Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 16d. 09:45

Nukėlus MRU ir VGTU jungtuves, įstaigos siekia bendradarbiauti toliau

Mykolo Romerio universitetas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mykolo Romerio universitetas

Nukėlus šiemet planuotas Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) bei Mykolo Romerio universitetų (MRU) jungtuves, aukštosios mokyklos siekia bendradarbiauti toliau – rugsėjo 13-ąją MRU taryba priėmė nutarimą, kuriuo siūlo sudaryti MRU ir VGTU trejų metų strateginės partnerystės (jungtinės veiklos) sutartį.

Pagal ją, universitetai vykdys jungtines mokslinių tyrimų ir studijų veiklas, ieškos sutarimo dėl jungimosi klausimų ir veiklų.

„Toks tarybos sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad nuo 2017 metų iki šiol vykusiose MRU ir VGTU derybose dėl jungimosi nepavyko suderinti visų nuostatų, užtikrinančių MRU išvystytų visų stiprių mokslo ir studijų branduolių veiklų tęstinumą bei leidžiančių viename universitete sutelkti unikalios dermės technologinių, socialinių ir humanitarinių mokslų potencialą“, – rašoma žiniasklaidai MRU išplatintame pranešime.

Pasibaigus VGTU ir MRU strateginės partnerystės (jungtinės veiklos) sutarties terminui, abiejų universitetų valdymo organai planuoja įvertinti partnerystės sutarties vykdymo rezultatus ir iki 2022 metų gruodžio 31 dienos pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl MRU ir VGTU konsolidavimo. Tokiam planui MRU taryba taip pat pritarė.

„Sieksime, kad įvyktų ne mechaninis universitetų sujungimas, bet aukščiausius studijų ir mokslo kokybės standartus atitinkančio universiteto sukūrimas“, – pranešime žiniasklaidai cituojama MRU tarybos pirmininkė Roma Žakaitienė.

Šiemet planuotos VGTU ir MRU jungtuvės neįvyko, nes universitetai nespėjo parengti reorganizavimo sąlygų ir statuto. Vyriausybė galutinę susijungimo datą universitetams pasiūlė apsibrėžti per mėnesį.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:22
04:37
01:19
Parašykite atsiliepimą apie 15min