Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 31d. 15:43

Nuo kitų metų pradedančiųjų mokslininkų atlyginimai padidės 35 proc.

Mokslininkai
123RF.com nuotr. / Mokslininkai

Siekiant pritraukti daugiau talentingo jaunimo rinktis mokslininko karjerą, nuo kitų metų sausio 1 d. pradedančiųjų mokslininkų atlyginimai kils vidutiniškai 35 proc., pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

ŠMSMS inicijavus Mokslo ir studijų įstatymo keitimą, nuo 2021-ųjų pradžios jaunesniųjų mokslo darbuotojų pareiginės algos koeficientų ribos padidintos taip, kad jų pareiginė alga, atskaičius mokesčius, nebebus mažesnė nei 2-4 metų doktorantams teikiama parama, tai yra 880 eur..

Numatoma, kad valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose ir aukštosiose mokyklose dirbančių jaunesniųjų mokslo darbuotojų ir asistentų pareiginė alga, palyginti su 2020 m., kils preliminariai 412 eur. bruto, 234 eur. neto.

„Šiuo metu pradedantiesiems tyrėjams karjeros pradžia Lietuvoje nėra patraukli – pradėjus mokslinį darbą institute, jų atlyginimas dažnai yra mažesnis nei doktoranto stipendija. Esant tokioms sąlygoms, Lietuvos mokslo institucijoms sunku konkuruoti dėl talentingo jaunimo. Pradedančiųjų tyrėjų atlyginimų kėlimas padės šią spragą užtaisyti,“ – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, inicijavusi pradedančiųjų mokslininkų atlyginimų didinimą.

Esant tokioms sąlygoms, Lietuvos mokslo institucijoms sunku konkuruoti dėl talentingo jaunimo.

Iki šiol jaunesniojo mokslo darbuotojo pareiginė alga bruto buvo 952–1202 eur., neto – 643–785 eur. Nuo 2019 m. sausio 1 d. padidinus doktorantų stipendijas, susiduriama su situacija, kai pabaigus doktorantūros studijas ir pradėjus dirbti, pajamos sumažėja, nes jaunesniojo mokslo darbuotojo pareiginė alga neto yra mažesnė nei 2-4 metų doktorantams teikiama parama, kuri 2021 m. sieks 880 eur..

Iš viso asistentų ir jaunesniųjų mokslo darbuotojų algoms valstybiniuose mokslinių tyrimų institutuose ir aukštosiose mokyklose didinti 2021 m. valstybės biudžete skirta 5,2 mln. eur.

XVIII-osios Vyriausybės programoje numatyta sudaryti sąlygas pritraukti talentingus užsienyje ir Lietuvoje gyvenančius jaunuosius mokslininkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min