Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo šiol Vilniaus universitete paraiškas ir dokumentus galima pasirašyti internetu

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universitetas (VU) ir Registrų centras bendradarbiaus diegdami elektroninį parašą šios aukštosios mokyklos veikloje. Elektroninio parašo taikymas šiųmečiame priėmime į studijas VU sudarys sąlygas studentu ar studente tapti internetu iš bet kurios pasaulio vietos.

Trečiadienį laikinai einantis VU rektoriaus pareigas prof. habil. dr. Jūras Banys ir valstybės įmonės Registrų centro (RC) direktorius Kęstutis Sabaliauskas elektroniniais parašais patvirtino susitarimą, žymintį dviejų įstaigų bendradarbiavimą diegiant elektroninio parašo technologiją šios aukštosios mokyklos veikloje.

„Šiemet norime paraginti stojančiuosius į VU naudoti elektroninį parašą, kuris padės supaprastinti tapimo universiteto studentu ar studente procedūras“, – teigia l. e. p. VU rektorius prof. habil. dr. J. Banys.

Elektroninis parašas stojantiesiems į VU suteikia galimybę paraiškas ir dokumentus pasirašyti internetu, todėl elektroninio parašo vartotojai VU studentais galės tapti nuotoliniu būdu, o į universitetą atvykti reikės tik rugsėjį – studijuoti. Elektroninio parašo naudojimas taip pat įgalins VU studentais ir studentėmis tapti užsienyje esančius asmenis, nes atlikti visas stojimo procedūras galima iš bet kurio pasaulio krašto, kuriame yra interneto ryšys.

Elektroninio parašo sertifikatus Lietuvoje platina visi pagrindiniai mobiliojo ryšio operatoriai, Registrų centras. Elektroninio parašo skaitmeniniai sertifikatai nemokamai įrašomi ir į Lietuvos Respublikos piliečiams išduodamą asmens tapatybės kortelę. Šiuo metu šalyje yra išduota beveik milijonas elektroninio parašo sertifikatų.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min