Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 27d. 14:27

Paaiškėjo stojimo į Klaipėdos universitetą rezultatai

Klaipėdos universitetas šiemet vykdė griežtesnę studentų priėmimo tvarką.
KU nuotr. / Klaipėdos universitetas šiemet vykdė griežtesnę studentų priėmimo tvarką.
Stojantieji sužinojo, kokiose Lietuvos aukštosiose mokyklose yra kviečiami studijuoti. Studijas Klaipėdos universitete šiemet pirmu numeriu pasirinko 1682 stojantieji, o nuo rugsėjo uostamiesčio universiteto duris atvers beveik du tūkstančiai pirmakursių.

Valstybės lėšomis Klaipėdos universitete studijuos daugiau nei trys šimtai pirmakursių. Klaipėdos  universitetas (KU) tarp dvidešimt vieno bendrajame priėmime dalyvaujančio universiteto šiemet, kaip ir  praeitais metais, išliko septintoje vietoje. KU mokslo ir studijų prorektorės profesorės Ingos Dailidienės  nuomone, rezultatai lyginant su praėjusiais metais išlieka stabilūs, o tai džiugina.

Šiemet Klaipėdos universitetas apsisprendė nebepriimti studentų su žemais konkursiniais balais –  buvo taikomas žemiausio balo kriterijus, kuris turėjo būti ne mažesnis kaip 6 balai. Mokslo ir studijų  prorektorės Ingos Dailidienės nuomone, tai galėjo lemti nežymų studentų skaičiaus sumažėjimą.

Populiariausi – socialiniai mokslai

Klaipėdos universiteto Studentų priėmimo skyriaus vedėjos Beatos Kajutytės teigimu, šiemet  populiariausios vis dar išlieka socialinių mokslų studijos. Didžiausias konkursas šiemet, kaip ir pernai,  buvo į viešojo administravimo nuolatinių bakalauro studijų programą – studijuoti pagal šią studijų  programą iš viso pateikta 912 pageidavimų, iš jų 636 pageidavo studijuoti valstybės finansuojamoje  vietoje. Antroji pagal populiarumą studijų programa – rekreacija ir turizmas (iš viso 743 pageidavimai,  109 pageidavo studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje). Populiariausių studijų programų trejetuke –  kineziterapija (iš viso 680 pageidavimų, 70 į valstybės finansuojamą vietą).

Taip pat daug stojančiųjų dėmesio šiemet sulaukė psichologija (iš viso 675 pageidavimai),  ekonomika (563), vadyba (519), politikos mokslai (491), žurnalistika (461), socialinis darbas (417),  visuomenės sveikata (404), anglų filologija (341), statybos inžinerija (333).

Populiarios ir jūrinių mokslų studijų programos

Studentų priėmimo skyriaus vedėja B. Kajutytė informavo, kad šių metų priėmimo į Klaipėdos  universitetą metu pastebėta, jog stojantieji ėmė aktyviau domėtis biomedicinos ir technologijos mokslų  srities studijomis.

Pasak KU mokslo ir studijų prorektorės prof. Ingos Dailidienės, Klaipėdos universitetas sulaukė  stiprių, motyvuotų studentų, kurie Klaipėdos universitete valstybės lėšomis studijuos specifines ir tik  Klaipėdos universitetui būdingas išskirtines specialybes: jūrų uostų inžineriją (18 valstybės finansuojamų  vietų), jūrų transporto energetikos inžineriją (12 valstybės finansuojamų vietų).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:07
14:06
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min