Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 gegužės 11d. 13:00 , atnaujinta: 2017 gegužės 16d. 15:06

Pagal studentų požiūrį ir studijų aplinką Šiaulių universitetas – geriausiųjų trejetuke

Šiaulių universiteto studentai
Zenono Ripinskio nuotr. / Šiaulių universiteto studentai

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė 2017 m. Lietuvos aukštojo mokslo institucijų – privačių ir valstybinių kolegijų bei universitetų – reitingus ir vertinimus. Pastarieji buvo pateikiami remiantis septyniais skirtingais kriterijais. Štai, pavyzdžiui, vienintelis universitetas Šiaurės Lietuvoje šiemet išlieka tose pačiose tvirtose reitingų pozicijose kaip ir pernai. Pabrėžtina, kad pagal studijų ir mokslo aplinkos bei studentų požiūrio į savo universitetą kriterijus Šiaulių universitetas gerokai išsiveržė į priekį ir vos vienu žingsneliu atsilieka nuo Vilniaus universiteto.

Pozicija reitinguose išlieka stabili

Siekiant išsiaiškinti, kuris iš 13 Lietuvos valstybinių universitetų užima aukščiausias šalies reitingų pozicijas, buvo atsižvelgiama į šiuos septynis kriterijus: moksliškumą, meno ar sporto veiklos ir personalo pasiekimus; esamą ir ateities akademinį potencialą; alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimus; konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje; studentus ir studijas; studijų ir mokslo aplinką; studentų požiūrį į savo universitetą. Tuo tarpu galutiniai reitingų rezultatai gauti susumavus visus šiuos kriterijus.

A. Jonaičio nuotr./Šiaulių universiteto studentai
A. Jonaičio nuotr./Šiaulių universiteto studentai

„Lyginant šių ir praėjusių metų Lietuvos aukštųjų mokyklų reitingus, Šiaulių universitetais išlaiko tas pačias tvirtas pozicijas ir patenka į geriausiųjų dešimtuką. Tačiau atkreipiant dėmesį į atskirus kriterijus šiemet pasiekėme išties aukštą kokybę patvirtinančių rezultatų. Pagal studijų ir mokslo aplinkos vertinimo kriterijų iš 10 vietos pakilome net į 3 vietą. Ypač džiugina, kad pagal studentų požiūrį į jų Alma Mater esame antri tarp visų valstybinių universitetų. Tiek vieno, tiek kito kriterijaus atžvilgių nuo prestižiškiausio šalies universiteto atsiliekame tik vienu žingsneliu“, – šių metų pasiekiamais dalijosi Lina Bivainienė, Šiaulių universiteto Komunikacijos, rinkodaros, neakademinės veiklos tarnybos vadovė.

Šiaulių universiteto stiprybės – studentų požiūris ir studijų aplinka

Vertinant studijų ir mokslo aplinką Šiaulių universitetas surinko 0, 96 taškus ir aplenkė visus kitus Lietuvos valstybinius universitetus. Priekyje su 1,03 taško (skirtumas 0,07 tšk.) liko tik Vilniaus universitetas ir 2,44 taškus surinkęs Klaipėdos universitetas.

A. Jonaičio nuotr./Šiaulių universiteto studentai
A. Jonaičio nuotr./Šiaulių universiteto studentai

„Šiame vertinime daugiausia dėmesio skirta universiteto infrastruktūros plėtojimui. Kitaip tariant, atsižvelgta į tai, kiek universitetas dėmesio skiria mokslo ištekliams, priemonėms, laboratorijoms, sporto, meno erdvėms, bibliotekoms ir kt. Rezultatai rodo, jog studijų ir mokslo aplinka mūsų universitete atitinka ne tik studentų ir darbuotojų poreikius, bet ir yra įgyvendinama gerokai aukštesniu lygiu nei kitų didžiųjų šalies miestų universitetų“, – sakė L.Bivainienė.

Tuo tarpu apklausus Šiaulių universiteto studentus paaiškėjo, kad jų požiūris į savo aukštąją mokyklą vertinamas bene geriausiai šalyje. Tai yra iš 10 galimų taškų vienintelis universitetas Šiaurės Lietuvoje surinko net 8,97 taškus ir nuo pirmosios vietos – Vilniaus universiteto – atsiliko tik 0,18 taško. Pagal šį kriterijų studentai vertino aukštosios mokyklos dėstytojų, administracijos kompetencijas, studijų organizavimą, metodiką, turinį ir kt. panašius aspektus.

„Kas kitas geriau, jei ne patys aukštosios mokyklos auklėtiniai gali pasakyti apie studijas ir jų kokybę universitete? Visiškai sutinku su kolegų išsakyta nuomone ir, manau, kad Šiaulių universitetas yra pažangos variklis, skatinantis judėti į priekį tiek studijuojančiuosius jame, tiek ir visą kraštą, – sakė Šiaulių universiteto studentų prezidentė, specialiosios pedagogikos studijų programos studentė Rūta Irkinaitė. – Dėstytojų kompetencija ir pastangos ruošiant studentus – didžiulės, tad šis įvertinimas yra tikrų tikriausias jų darbo atspindys. Visa tai tik patvirtina, jog einame tinkama linkme.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Grąžinti verta

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Praktiški patarimai

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min