2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Panevėžiečiai renkasi mokyklas savo atžaloms: nusidriekusių eilių šiais metais nėra

Panevėžyje jau prasidėjo mokinių priėmimas į bendrojo ugdymo mokyklų 1-ąsias ir 5-ąsias klases. Ilgų eilių, nusidriekusių Laisvės aikštėje prie Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus durų, pirmąją priėmimo dieną, nebuvo.
Pirmokai
Pirmokai / Sauliaus Žiūros nuotr.

Priėmimas centralizuotas

Į „Aušros“, „Ąžuolo“, Beržų, Rožyno, „Saulėtekio“, „Šaltinio“, „Vilties“, „Vyturio“, „Žemynos“ progimnazijas, Pradinę ir M.Karkos pagrindinę mokyklas, vaikai priimami centralizuotai Švietimo ir jaunimo reikalų skyriuje.

Į Alfonso Lipniūno progimnaziją, Vytauto Žemkalnio gimnaziją ir specialiąsias mokyklas mokiniai priimami pačiose mokyklose.

Iki vasario 28 dienos pirmumas teikiamas tiems, kas gyvena mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje, o nuo kovo 1-osios teritorinis pirmumas nebeteikiamas – tęsiamas priėmimas į laisvas vietas pagal prašymo gavimo datą ir laiką.

Eilės tirpo greitai

Švietimo ir mokslo skyriaus vyriausioji centralizuoto vaikų priėmimo į mokyklas specialistė Laima Matuzevičienė naujienų portalui JP pasakojo, pirmąją priėmimo dieną ryte šiokios tokios eilės buvo.

„Prieš 8 val. Švietimo skyriuje buvo susidariusios šiokios tokios eilės, bet, kadangi, prašymus priėmė ne vienas specialistas, eilių greitai ir neliko. Vakar iki pietų buvo priimti 350 prašymai į pirmas klases ir 18 – 5-ąsias klases. Elektroniniu paštu per valandą skyrių pasiekė virš 170 prašymų. Manau, kad iki vasario 28 dienos bus sukomplektuotos klasės“, – teigė L.Matuzevičienė.

Laukia grįžtančiųjų iš užsienio

Pasak vyriausiosios centralizuoto vaikų priėmimo į mokyklas specialistės L.Matuzevičienės, prašymus priiminės iki rugsėjo 1 dienos.

„Tačiau pirmumas suteikiamas vaikams pagal teritorijas ir prašymai teikiami iki kovo 1 dienos, o paskui priėmimas – pagal prašymo gavimo laiką. Mokyklų teritorijas tėvai gali pamatyti Savivaldybės tinklalapyje ir Švietimo skyriuje. Dabar priimami prašymai į 1–5 klases, o nuo kovo 1-osios į gimnazijų 1-ąsias ir 3-ąsias klases“, – pasakojo L.Matuzevičienė ir tęsė:

„Panevėžyje deklaruotų vaikų, kurie nuo rugsėjo 1 dienos pradės eiti į 1-ąsias klases, yra 797 vaikai. Tai vaikai gimę 2013 metais. Priešmokyklinukų skaičius – 808 vaikai. Į Panevėžio mokyklas ketino ateiti apie 670 vaikų, bet mes laukiame arba planuojame sulaukti per 750 vaikų. Juk laukiame sugrįžtančių ir iš užsienio. Todėl vaikų gali būti ir daugiau. Palyginus su pernai metų priėmimu, pirmokų mažiau beveik 100 mažiau. Beje, užsieniečiai paaiškės vasarą arba jie prašymus atsiųs internetu.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min