Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Parama mokinio reikmenims padidinta beveik 12 eurų

Socialiai remtinos šeimos šiemet sulauks didesnės paramos mokinio reikmenims įsigyti, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
Spalvoti pieštukai.
Spalvoti pieštukai. / Shutterstock nuotr.

„Atsižvelgiant į vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius, nuo šių metų paramai mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydis padidintas nuo 45,6 euro iki 57 eurų“, – teigiama trečiadienį išplatintame SADM pranešime.

Jame pabrėžiama, kad prašymai gauti tokią paramą jau priimami savivaldybėse.

„Tam, kad mokslo metams būtų pasiruošta laiku, svarbu nepalikti šių darbų paskutinėms dienoms. Mokiniai iš sunkumus patiriančių šeimų mokslus irgi turi pradėti pasirengę, todėl raginu tėvelius nepamiršti užpildyti reikiamus prašymus paramai gauti“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Dėl paramos mokinio reikmėms įsigyti galima kreiptis iki spalio 5 dienos, dėl nemokamo maitinimo – visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

Planuojama, kad naujais mokslo metais nemokamą maitinimą mokykloje gaus apie 68 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti – apie 62 tūkst. mokinių.

Pernai nemokamai maitinosi 75,8 tūkst. mokinių, paramą mokinio reikmenims įsigyti gavo 67,6 tūkst. mokinių.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 153 eurai. Patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, nemokamas maitinimas gali būti skiriamas išskirtinais atvejais (ligos, nelaimės atveju, mokiniui iš gausios šeimos ir pan.) ir su didesnėmis pajamomis.

Anot SADM pranešimo, jei mokinys patiria socialinę riziką arba auga šeimoje, patiriančioje socialinę riziką, mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus mokinio reikmenis.

Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius