TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasauliniame „Webometrics“ reitinge VGTU šoktelėjo aukštyn

VGTU diplomų teikimo ceremonijos akimirka
VGTU nuotr. / VGTU diplomų teikimo ceremonijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) smarkiai pagerino savo pozicijas pasauliniame aukštųjų mokyklų „Webometrics“ reitinge. Naujausiais duomenimis, universitetas laikomas atviresniu, matomesniu, įtakingesniu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Iš viso „Webometrics“ reitinguoja daugiau nei 20 tūkst. aukštųjų mokyklų.

Pirmoje vietoje išsilaikė VU,  į antrą pakilo VGTU, trečioje liko KTU. „Webometrics“ reitingai iš viso vertina 46 Lietuvos mokslo įstaigas.

Reitinge, kuriame įvertintos beveik 20 tūkst. visame pasaulyje veikiančių aukštųjų mokyklų, VGTU pralenkė daugiau nei 240 pasaulio universitetų ir iš 1332 pozicijos pakilo į 1091-ąją. Vilniaus universitetas (VU) iš 673 nukrito į 705 vietą Kauno technologijos universitetas (KTU) iš 1161 pakilo į 1134 vietą. Kiti Lietuvos universitetai išsirikiavo žemiau: VDU – 1830,  Mykolo Romerio (MRU) – 2141, Klaipėdos universitetas (KU) – 2974.

Analizuojant tik Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmoje vietoje išsilaikė VU,  į antrą pakilo VGTU, trečioje liko KTU. „Webometrics“ reitingai iš viso vertina 46 Lietuvos mokslo įstaigas.

„Žymus pakilimas „Webometrics“ reitingavimo sistemoje įrodo, jog VGTU nuosekliai siekia tapti žinomesniu, atviresniu, aktyvesniu. Remiantis reitingo duomenimis, universitete kuriamos žinios, atradimai, inovacijos ir mokslininkų pasiekimai tapo labiau pasiekiami ne tik tarptautinei akademinei bendruomenei, bet ir kiekvienam visuomenės nariui visame pasaulyje“, – sakė VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

Tris aukščiausias pasaulinio reitingo vietas pasidalijo Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) universitetai: pirmąją vietą užėmė Harvardo universitetas, antrąją – Masačusetso technologijų institutas, trečiojoje liko Stenfordo universitetas.

Tris aukščiausias pasaulinio reitingo vietas pasidalijo Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) universitetai: pirmąją vietą užėmė Harvardo universitetas, antrąją – Masačusetso technologijų institutas, trečiojoje liko Stenfordo universitetas. Lyginat su „Webometrics“ duomenimis, skelbtais prieš metus, Harvardo universitetas išlaiko pozicijas, o Masačusetso technologijų institutas ir Stenfordo universitetas apsikeitė vietomis.

„Webometrics“ reitingavimo sistema remiasi aukštųjų mokyklų aktyvumo ir matomumo pasauliniame internetiniame tinkle analize, atliekama kas pusę metų. Vertinama, kiek yra trečiųjų šalių nuorodų, kurios veda į universiteto svetainę, kiek universiteto puslapių randa paieškos sistemos, kiek mokslininkų darbų publikuoti atviros prieigos mokslinėse duomenų bazėse, įtakinguose moksliniuose žurnaluose, kaip dažnai darbai cituojami. Reitingą sudaro Ispanijos Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos (Spanish National Research Council) įkurta Kibermetrikos laboratorija (Cybermetrics Lab), kuri pristato duomenis apie 20 tūkst. visame pasaulyje esančių aukštųjų mokyklų.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min