Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patvirtinatas valstybės finansuojamų magistrantūros studijų vietų skaičius

Studentai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė patvirtino iš valstybės biudžeto finansuojamų magistrantūros studijų vietų skaičių. 2011 m. į nemokamas studijas numatyta priimti beveik 5,5 tūkstančio būsimųjų magistrų. Virš 4,1 tūkst. antrosios pakopos pirmakursių studijos bus apmokamos iš valstybės biudžeto, dar 1,3 tūkst. į magistrantūrą bus priimta ES struktūrinių fondų lėšomis.

Sudėjus valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos pinigus, bendras magistrantūros vietų skaičius šiemet dar išauga. Išlaikant tą patį kaip ir pernai vietų skaičių humanitariniuose ir socialiniuose moksluose bei menuose, daugiau vietų skiriama sritims, kuriose atnaujinamos ir kuriamos naujos šiuolaikinės studijų programos, reikalingos mokslo, studijų ir verslo slėniams. Kaip rodo tarptautinė praktika, itin svarbu investuoti į šios pakraipos aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą, taip klojant pamatus aukštųjų technologijų sektoriui.

Iš viso biomedicinos mokslų sričiai šiemet atiteks – 645, fiziniams mokslams – 594, technologijos – 1750, socialiniams mokslams – 1697, humanitariniams mokslams – 438, meno studijoms – 329 studijų vietų.

Iš valstybės biudžeto finansuojamos magistrantūros vietos konkretiems universitetams bus paskirstytos pagal mokslo veiklos rezultatus ir 2010 m. gautų studijų krepšelių skaičių.

Bendras magistrantūros vietų skaičius lyginant su ankstesniais metais didėja. 2009 m. į valstybės finansuojamas studijas priimta 4547 magistrantai, o 2010 m. pasitelkus papildomas ES lėšas iš viso pradėjo studijuoti 4772 magistrantūros pirmakursiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min