Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penktadienį baigiasi vienas iš priėmimo į aukštąsias etapų, šeštadienį paaiškės likusios laisvos vietos

Stojamieji
BFL/Gedimino Savickio nuotr. / Stojamieji
Šaltinis: BNS
0
A A

Penktadienį baigiasi terminas, iki kada per pirmą pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas etapą pakviesti studijuoti asmenys su universitetais ir kolegijomis turi pasirašyti studijų sutartis.

Šeštadienį bus paskelbta, kiek liko laisvų vietų, į kurias bus galima pretenduoti per antrąjį pagrindinio priėmimo etapą.

Pirmo etapo kvietimai studijuoti buvo paskelbti praėjusį šeštadienį. Šiame etape buvo galima gauti du kvietimus: vieną – į valstybės finansuojamą ir vieną – valstybės nefinansuojamą vietą su stipendija ar be jos.

Antrajame pagrindinio priėmimo etape galioja tas pats įregistruotas prašymas. Stojantysis iki rugpjūčio 5 dienos imtinai gali keisti pageidavimų eiliškumą, tačiau jau negali įrašyti naujų pageidavimų.

„Kurią pasiūlytą vietą – valstybės finansuojamą ar valstybės nefinansuojamą, su studijų stipendija ar be jos – pasirinkti, apsisprendžia stojantysis. Jis taip pat gali atsisakyti siūlomos vietos ir dalyvauti tolesniuose priėmimo etapuose. Tačiau, jeigu jis atsisako jam pasiūlytos vietos (ar studijų stipendijos), laimėtos pirmuoju pageidavimu (skaičiuojami tik valstybės finansuojamas vietas atitinkantys pageidavimai), ir iki rugpjūčio 2 dienos imtinai neatvyksta į aukštąją mokyklą pasirašyti studijų sutarties, antrajame priėmimo etape jis gali dalyvauti tik dėl valstybės nefinansuojamų vietų“, – pažymi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO).

Antrajame pagrindinio priėmimo etape galioja tas pats įregistruotas prašymas. Stojantysis iki rugpjūčio 5 dienos imtinai gali keisti pageidavimų eiliškumą, tačiau jau negali įrašyti naujų pageidavimų. Stojantysis, pageidaujantis dalyvauti antrajame pagrindinio priėmimo etape, savo ketinimą turi pažymėti LAMABPO informacinėje sistemoje.

Po pagrindinio priėmimo į studijų kryptis, kuriose liks neužimtų valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų studijų vietų, rugpjūčio 9 dieną bus skelbiamas papildomas priėmimas. Jame galės dalyvauti tik tie asmenys, kurie teikė prašymus dalyvauti pagrindiniame priėmime.

Pirmame etape studijuoti valstybės finansuojamose vietose pakviesti 14 tūkst. 713 asmenų, į valstybės nefinansuojamas vietas – 17 tūkst. 858 stojantieji, iš jų 537 įgijo teisę į studijų stipendijas. Iki rugpjūčio 11 dienos dar 401 asmuo bus pakviestas studijuoti tikslinėse vietose. Be to, be pretendentų dar liko ir 57 studijų stipendijos.

Šiemet priėmime į 44 Lietuvos aukštąsias mokyklas (21 universitetą ir 24 kolegijas) dalyvauti užsiregistravo per 41 tūkst. asmenų, tačiau priėmimo sąlygas tenkino 34 tūkst. 981 stojantysis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min