Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 5d. 09:54

Pirmieji specialistų žemėlapio kontūrai: geriausiai sekasi kompiuterijos specialistams

Moksleiviai VDU susipažino su studentų gyvenimu
VDU studentų atstovybės nuotr. / Studentai
Magistro laipsnį turintys absolventai uždirba daugiau nei bakalaurai, tačiau ilgainiui darbo užmokestis vienodėja. Kompiuterijos specialistai greičiau įsidarbina ir daugiau uždirba nei kitų specialybių absolventai, o sunkiausiai darbą susirasti teisės studijų absolventams, turintiems bakalauro laipsnį. Tokie duomenys aiškėja Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) pirminėje specialistų analizėje – kvalifikacijos žemėlapyje.

Kvalifikacijos žemėlapis atliekamas pagal 2013 m. absolventų įsidarbinamumo analizę.

Anot švietimo ir mokslo viceministro Rimanto Vaitkaus, 2013 metais absolventų užimtumo duomenys rodo, kad magistrai įsidarbinamumu ir uždarbiu lenkia bakalaurus, o pastarieji – kolegijų absolventus.

Atstumas tarp magistro ir bakalauro laipsnio absolventų atlyginimų laikui bėgant yra linkęs mažėti.

Pirminės analizės rezultatai rodo, kad kolegijų ir universitetų absolventų užimtumas viršija bendrą Lietuvos įsidarbinamumo lygį. Iškart po studijų jie paprastai gauna mažesnį nei vidutinis atlyginimą.

2013 metų magistro studijų absolventai, praėjus metams po studijų baigimo, vidutiniškai uždirbo daugiau už tų pačių metų bakalauro studijų absolventus, nors atstumas tarp magistro ir bakalauro laipsnio absolventų atlyginimų laikui bėgant yra linkęs mažėti.

Lengviausia – kompiuterijos specialistams, sunkiausia – teisininkams

Magistro studijas baigę teisininkai įsidarbina lengviau ir uždirba daugiau nei šalies vidurkis, o bakalauro studijas baigę teisininkai uždirba mažiau nei vidutinis lietuvis ir darbą randa sunkiai.

Vertinant įsidarbinamumą pagal studijų sritis labiausiai išsiskiria kompiuterijos specialistai – būtent jie geriausiai įsitvirtina darbo rinkoje.

Praėjus metams po studijų baigimo visų pakopų šios srities 2013 m. absolventai gavo didesnį užmokestį nei šalies vidutinis atlyginimas ir buvo geriau įsidarbinę nei bendras šalies užimtumo lygis.

Sunkiausiai darbą randa pasirinkusieji teisės studijas. Jų įsidarbinimas ir atlyginimas stipriai priklauso nuo jų išsilavinimo lygio. Magistro studijas baigę teisininkai įsidarbina lengviau ir uždirba daugiau nei šalies vidurkis, o bakalauro studijas baigę teisininkai uždirba mažiau nei vidutinis lietuvis ir darbą randa sunkiai.

Sukurti specialistų kvalifikacijų žemėlapį numatyta 2012–2016 m. Vyriausybės programoje

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min