Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 2d. 15:35

Politologų dienos 2017 kviečia pažvelgti į politiką iš netikėtų perspektyvų

PoDi / TSPMI nuotr.
PoDi / TSPMI nuotr.

Šiandien prasideda kasmetinės Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) studentų organizuojamos Politologų dienos (PoDi). Gegužės 2 – 5 dienomis organizatoriai skambiu šūkiu “PoDi – norintiems daugiau!” kviečia visuomenę pažvelgti į politiką bei šiandienes aktualijas iš netikėtų perspektyvų.

„Mano nuomone, PoDi yra instituto studentų renginys pirmiausia sau patiems, o taip pat ir platesnei TSPMI bendruomenei, į kurios sąvoką aš įtraukiu ne tik studijuojančius ir dirbančius institute, bet ir instituto alumnus, kolegas VU bei visus instituto bičiulius ir partnerius iš valstybės institucijų, verslo, NVO, žiniasklaidos.

Beje, jų tarpe taip pat yra nemažai instituto alumnų. O šių metų šūkis, mano nuomone, irgi pirmiausia taikytinas mūsų studentams – jei norite kažko daugiau, nei auditorijose vykstantys užsiėmimai, paskaitos, seminarai, nei papildomai instituto administracijos organizuojami renginiai – PoDi yra galimybė imti ir padaryti patiems tai, kas įdomu ir prasminga.

Kaip ir kiti mūsų organizuojami visuomenei atviri renginiai, PoDi siūlo įdomias temas ir kalbėtojus, kuriuos pasirenka organizatoriai – instituto jaunimas. Būtent dėl to, jog šiuo atveju studentai, o ne instituto administracija ar dėstytojai sugalvoja temas, pasirenka kalbėtojus, diskusijų formatus, tikiuosi, kad jos atspindi tai, kas šiuo metu įdomiausia mūsų studentams.

Vadinasi, tai gali būti įdomu ir kitų VU padalinių studentams ar jaunimui apskritai. Vienas iš mūsų instituto strateginių tikslų šalia aukščiausios studijų ir mokslo kokybės yra kurti atvirą erdvę diskusijoms mūsų bendruomenei ir visos Lietuvos visuomenei aktualiomis temomis. PoDi svariai prisideda prie šio tikslo įgyvendinimo.

Tiesa, šiemet PoDi organizatoriams tenka didesnis iššūkis nei paprastai – sudominti gana išrankią instituto bendruomenę po visai neseniai instituto dvidešimtpenkmečio proga visą savaitę vykusių 25 viešų paskaitų ir diskusijų. Bet matydamas PoDi programą, esu tikras, kad jie sėkmingai su šiuo iššūkiu susitvarkys.“ – teigia VU TSPMI direktorius prof.dr. Ramūnas Vilpišauskas.

Pirmasis politologų organizuojamas renginys – jau šiandien. Visi norintys išgirsti daugiau apie žiniasklaidos paskirtį politinėje erdvėje kviečiami atvykti į Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą. Diskusijoje dalyvaus akademikai Nerijus Maliukevičius ir Deimantas Jastramskis, viešųjų ryšių ekspertas Mykolas Katkus ir žurnalistai Vykintas Pugačiauskas bei Indrė Makaraitytė.

„Politologų dienos šiais metas ne be reikalo skelbia esančios norintiems daugiau, nes tikime, jog mūsų renginiai lipa iš kasdienybės rėmų ir siūlo pažvelgti į pasaulį dar plačiau nei tai darome įprastai. Veiklas suskirstėme pagal skirtingas tematikas, todėl kažką artimo sau čia ras kiekvienas, norintis daugiau akademiškumo, kūrybiškumo, bendruomeniškumo ar veiksmo.

Renginių spektras platus – nuo tradicinio formato diskusijų apie žiniasklaidos misiją, valstybės kūrimą, muziką Vietnamo karo metu, pagalbą Afrikai iki protmūšio ar draugiškų futbolo rungtynių tarp studentų ir Seimo narių.

Pirmą kartą atidaromąją diskusiją rengiame ne VU TSPMI, bet VU MKIC – tuo norime parodyti, jog renginiai yra atviri ne tik esamiems Instituto bendruomenės nariams – čia laukiami ir kitų fakultetų, aukštųjų mokyklų studentai, moksleiviai bei kiti. PoDi suteikia puikią progą susipažinti su TSPMI dėstytojais, bendruomene, tradicijomis“, – sako vienos iš organizatorių, VU Studentų atstovybės TSPMI, pirmininkė Vygantė Mizgerytė.

Visi PoDi’17 renginiai yra atviri visuomenei. Politologų dienų renginių programą ir išsamius aprašymus galite rasti čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min