Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Politologų dienos PoDi’15 – šiemet sieks sulaužyti visuomenėje esančius stereotipus

Studentai ruošiasi PoDi'15
Organizatorių nuotr. / Studentai ruošiasi PoDi'15
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 27-30 dienomis Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU SA TSPMI) kartu su Studentų Moksline Draugija (SMD) bei korporacija „Republica“ pakvies į keturioliktąjį kartą rengiamas politologų dienas – PoDi'15 . Kasmet kelis tūkstančius dalyvių sutraukiantis renginys ir šiais metais sieks plėsti politikos ribas ir sulaužyti visuomenėje esančius stereotipus. Renginio tikslas paskatinti studentus ir miesto gyventojus daugiau dėmesio skirti politikai ir ją žvelgti per įvairiausias prizmes.

Tradicinis renginys, sujungiantis VU TSPMI bendruomenę ir vilniečius, šiemet vėl pasižymės diskusijų, paskaitų, ir sporto renginių gausa. Kiekvienas dalyvis ras ką nors, kas galėtų jį sudominti. Šių metų raktinė Politologų dienų frazė – „neisiu į PoDi, ...nebent". Gana ironiška fraze norima paskatinti esamus, būsimus ir buvusius studentus aktyviai dalyvauti diskusijoje ir renginiuose, skatinama vengti tokių frazių kaip „kitą kartą” ar „nėra laiko”.

„Džiaugiuosi, kad Politologų dienos yra tapusios tradicine mūsų instituto studentų švente, kurios metu derinamos prasmingos dalykinės diskusijos apie politines Lietuvos ir pasaulio aktualijas su formatų įvairove ir smagiu laiko praleidimu. Tai – neabejotinai vienas įdomiausių mūsų bendruomenės reginių, kur studentai ir dėstytojai turi progų ir dalykiškai padiskutuoti, ir neformaliai pabendrauti. Tikiuosi, kad šiemet renginius labiau pastebės ir mūsų alumnai, nes jų metu metu planuojame įsteigti ir TSPMI Alumni draugiją. Be to, kviesčiau PoDi renginiuose apsilankyti ir svarstančius apie studijas institute - tai puiki galimybė patirti tikrą universitetinės akademinės laisvės ir kūrybiškumo atmosferą bei pajusti, kuo gyvena instituto bendruomenė.“ – sakė VU TSPMI direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

Vienas įdomių renginių šiais metais – diskusija apie politikos ir humoro sankirtas, kuriame savo mintimis dalinsis humoristas ir stand-up comedy artistas Oleg Šurajev, vienas iš „Dviračio šou“ įkūrėjų Haroldas Mackevičius bei socialinių tinklų šmaikštuoliu tituluojamas Mykolas Kleck. Diskusijos metu bus keliami klausimai apie tai, ar egzistuoja humoro ribos bei, ar internete sklindantys fotomontažai ir vaizdo siužetai yra politkorektiški? Diskusija aktuali ir dėl Prancūzijoje, Charlie Hebdo redakcijoje, įvykusios tragedijos. Šiemet politologų dienos kviečia išreikšti savo nuomonę apie tai, kiek yra politinio humoro Lietuvoje.

Kita, ne ką mažiau įdomi diskusija – apie Antrojo pasaulinio karo pabaigtuves, organizuojama kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu. Jos metu karo sociologijos ekspertas dr. Deividas Šlekys, doc. dr. Nerijus Šepetys ir prof. Alvydas Jokubaitis diskutuos, ar iš tiesų karas jau baigėsi, jeigu gyvename jo padarinių suformuotame pasaulyje.

Šventės uždarymas vyks ketvirtadienį, balandžio 30-ąją, Vilniaus klube „Tamsta“. Vakarinio koncerto tradicija nebus sulaužyta. Jo metu pasirodys „TSPMI Band'as“, „Baltasis kiras“ ir „Golden Parazyth“ grupės.

Visi vykstantys renginiai yra atviri.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min