15min be reklamos
2023 02 01, 06:39

Pradedamas žiemos priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

Trečiadienį prasideda pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas.
Profesinė mokykla
Profesinė mokykla / 15min.lt archyvo nuotr.

Ministrų kabinetas savo ruožtu ketina patvirtinti preliminarų priėmimo į profesinio mokymo įstaigas skaičių. Iš viso šiemet į profesines mokyklas numatoma priimti 20,61 tūkst. mokinių – tiek pat, kiek ir pernai.

Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 dienos, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji.

„Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Kvietimų mokytis stojantieji sulauks vasario 14 dieną, o mokymo sutartis su profesinio mokymo įstaigomis pasirašyti galės vasario 15–17 dienomis.

Priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyksta žiemos ir vasaros etapais. Šiemet pagrindinio priėmimo vasaros etapas vyks nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio 7 dienos. Papildomas priėmimas planuojamas rugpjūčio 21–27 dienomis.

Pernai į profesinio mokymo įstaigas priimta 20,5 tūkst. jaunuolių. Iš jų kiek daugiau nei 1 tūkst. į profesines mokyklas įstojo žiemos etapo metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min