15min be reklamos

Prasidėjo įspėjamasis mokytojų streikas

Ketvirtadienį visoje Lietuvoje prasidėjo didžiausios švietimo darbuotojus vienijančios Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS), inicijuotas mokytojų streikas.
Streikas Panevėžio mokyklose
Streikas Panevėžio mokyklose / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Liepos mėnesį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) ir LŠMPS pasirašytam susitarimo įgyvendinimui dėl 2020 m. biudžeto
po biudžeto pristatymo Seime trūksta 62,2 mln. eurų.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, LŠMPS yra įsitikinusi, kad susitarimai turi būti vykdomi, kaip tai pabrėžė ir prezidentas Gitanas Nausėda susitikimo su profsąjungomis metu. Be to, LŠMPS atkreipia dėmesį, jog susitarimo įgyvendinimui trūksta kiek daugiau nei 60 mln. eurų, o papildomos Seimo narių registruotos iniciatyvos (nesusijusios su įsipareigojimais liepos mėnesį patikslintais šakos kolektyvinėje sutartyje), reikalaujančios šimtų milijonų eurų, klaidina visuomenę ir neleidžia susikoncentruoti į ilgalaikius sprendimus, gyvybiškai svarbius švietimo sistemai ir šalies raidai.

„Šiandien kovojame dėl Lietuvos švietimo ateities. Kitų metų susitarimas nesprendžia švietimo sistemos problemų iš esmės, jame nėra ambicijos, nėra aiškių tikslų. Siekiame iki 2025 metų turėti tvarią ir pažangią švietimo sistemą, kurioje vyktų mokytojų rotacija, ateitų nauji motyvuoti mokytojai“, – sako LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Antradienį vykusio susitikimo su G.Nausėda metu LŠMPS pristatė esmines švietimo sistemos problemas ir jų sprendimo būdus.

„Mokytojų bendruomenės iškeltas ilgalaikis tikslas, kad Lietuva pagal PISA tyrimus iki 2030 m. atsidurtų pažangiausių šalių penkioliktuke. Šiuo metu esame žemiau šalių vidurkio. Privalome iš esmės keisti mokymo programą. Mūsų vaikų praktinis žinių pritaikymo lygis – tragiškas. Turime pasiekti, jog nuolat augantis mokytojų amžiaus vidurkis nuo dabartinių daugiau nei 50 metų atjaunėtų iki 40 metų. Dar vienas tikslas – mokytojų atlyginimų augimas iki 2000 eurų iki 2025 metų“, – sako LŠMPS pirmininkas E.Milešinas.

EBPO 2015 m. tyrimas įrodė, kad mokinių pasiekimams pakilus iki EBPO šalių vidurkio ir išliekant visoje šalyje – per 10 metų tos šalies BVP išauga tiek, kad švietimo išlaidos atsiperka.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių
sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Ministras: gal pakaktų įspėjamojo streiko

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius trečiadienį Vyriausybėje teigė, kad daroma viskas, kad švietimo darbuotojų reikalavimai būtų įvykdyti, skelbia BNS.

„Gal pakaktų įspėjamojo, jeigu mes sugebėsim sutartyje priartėti prie to ar pasiekti tas numatytas apimtis. Dabar link to judam, nėra man pačiam vienam lengva rasti tas pajamas. Tai yra kolegialus Vyriausybės darbas“, – žurnalistams sakė ministras.

„Tai yra kolegialus Vyriausybės darbas. Ir Seime, ir Vyriausybėje skaičiuojam bei judam rytoj. Rytoj galvoju ir pats pasikalbėti su mokytojais, kad matant visumą, koks balansas biudžeto ir ką galime padaryti, bent jau aš kaip ministras stengsiuosi padaryti viską, ką galiu“, – teigė jis.

A.Monkevičius taip pat pridūrė, kad ir premjeras Saulius Skvernelis „maksimaliai“ žadėjo prisidėti prie to, kad būtų įgyvendintas prieš dvejus metus pasirašytas susitarimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min