TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė peikia per retą studentų rotaciją

Studentai
VDU nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė piktinasi, kad visose švietimo grandyse trūksta aiškumo dėl finansavimo. Valstybės vadovė nepatenkinta per reta studentų rezultatų peržiūra. Tai prezidentė artėjant naujiems mokslo metams išsakė Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui.

„Prezidentės teigimu, yra nenormalu, kai labai gerai besimokantys studentai yra priversti mokėti už mokslą, nes finansavimas peržiūrimas tik kartą, po dvejų studijų metų. Prezidentės nuomone, pažangiausiems studentams nemokamas mokslas turi būti garantuotas, kaip tai numatyta Konstitucijoje“, – po susitikimo sakė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

Ministras G.Steponavičius tikina, kad dažnesnė rotacija ne ką tepakeistų, nes, pirminiais duomenimis, per dvejus metus ji vyko itin vangiai.

„Šis klausimas bus mūsų rudens darbotvarkėje, analizuojant, kiek po dvejų metų rotacijos banga realiai vyko. Šiuo metu mūsų renkami duomenys rodo, kad atskirose aukštosiose mokyklose rotacija buvo simboliška. Yra mokyklų, kur rotacija vyko tarp 8 ir 12 proc. Išanalizavę situaciją su Seimu ir valstybės prezidente būsime pasiruošę teikti pasiūlymus dėl tobulinimo“, – sakė G.Steponavičius.

Ministras pabrėžia, kad labai gerai besimokiusiems studentams, kurie dėl retos rotacijos mokėjo už mokslą, sumokėti pinigai bus grąžinti. Todėl G.Steponavičius nesutinka su prezidentės įsitikinimu esą dabartinė tvarka prieštarauja Konstitucijai.

„5–6 proc. studentų gaus pilną jų patirtų įmokų padengimą. Tam biudžete numatyta beveik 7 mln. litų”, – teigia ministras.

Primename, kad anksčiau rotacija universitetuose vykdavo kas semestrą. Tuo tarpu dabar studentų rezultatai, lemiantys mokamą ar nemokamą mokslą, perskaičiuojami tik kas dvejus metus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min