Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 22d. 09:54

Prieš mokslo metų pradžią Švietimo ir mokslo ministerija perduos rekordinį kiekį geltonųjų autobusų

Mokyklinis autobusiukas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mokyklinis autobusiukas

2016 metais Švietimo ir mokslo ministerija nupirko ir mokykloms perduos 82 naujus „Volkswagen Crafter“ mokyklinius autobusus. Pirmą kartą per šešiolika metų autobusų šiemet nupirkta beveik dvigubai daugiau. 22 savivaldybės gaus po du autobusus.

„Mokyklinių autobusų poreikis didėja. Ieškojome galimybių, kaip jais aprūpinti kuo daugiau mokyklų. Šiemet ministerija pirmą kartą mokykliniams autobusams pirkti papildomai panaudojo ir ES projekto lėšų. Už daugiau nei 1 mln. eurų iš ES paramos nupirkti 35 autobusiukai, – pranešime cituojama švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Tęsėme ir ministerijos vykdomą Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metais programą, už daugiau nei pusantro milijono eurų nupirkome dar 47 autobusus“.

Rūpinantis mokinių saugumu, buvo nupirkti autobusiukai, kuriuose yra įrengti ES standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkoblokai – automobilio variklio užvedimą blokuojanti sistema, leidžianti užvesti automobilio variklį tik blaiviam vairuotojui.

Autobusai nesunkiai pritaikomi specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams. Pvz., jeigu reikalinga įkelti vežimėlį, yra galimybė išimti galines duris. Visi autobusai – 19 vietų.

Nauji autobusai pirmiausia bus skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo. Trisdešimt devyni pakeis jau netinkamus naudoti geltonuosius autobusiukus.

Švietimo ir mokslo ministerija, 2000 m. inicijavusi mokyklų aprūpinimą geltonaisiais autobusais, per keliolika metų savivaldybėms yra nupirkusi 821 autobusų.

Ministerija perduoda autobusus savivaldybėms nuosavybės teise.

Kasdien geltonaisiais autobusais į mokyklas vyksta beveik 22 tūkst. mokinių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min