Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 19d. 15:28

Profesorius Vytautas Nekrošius – jauniausias akademikas

Profesorius Vytautas Nekrošius – jauniausias akademikas.
Profesorius Vytautas Nekrošius – jauniausias akademikas.

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. Vytautas Nekrošius išrinktas tikruoju Lietuvos mokslų akademijos (LMA) nariu. 41 metų prof. V. Nekrošius tapo jauniausiu LMA tikruoju nariu, 2007 metais būdamas 36 metų jis tapo jauniausiu LMA nariu ekspertu, o 2002 metais būdamas 32 metų – jauniausiu Lietuvos aukštųjų mokyklų dekanu.

„Lietuvos mokslų akademijos tikrojo nario vardas – labai svarbus mano kaip teisės mokslininko darbo įvertinimas. Kartu tai mane skatina dar daugiau dirbti pasirinktoje teisės mokslo srityje,  labiau prisidėti kuriant ir tobulinant mūsų valstybės teisinę bazę“, – sako naujasis akademikas.

Akademijos narių visuotiniame rinkiminiame susirinkime slaptu balsavimu tikraisiais nariais iš viso išrinkti 48 Akademijos nariai ekspertai. Prieš LMA tikrųjų narių rinkimus Akademijos atitinkami Mokslų skyriai organizavo kandidatų mokslinės veiklos ekspertizę ir viešą aptarimą, kurio išvados pateikiamos renkant kandidatus. 

Akademijos nariai yra pasiskirstę pagal mokslo sritis. Jie organizuoja ir atlieka atitinkamos mokslo srities darbų ir projektų ekspertizes, teikia siūlymus dėl mokslinės ir organizacinės mokslo veiklos gerinimo, taip pat ūkio ir visuomenės, aplinkos apsaugos, sveikatos apsaugos, mokslo, studijų ir kultūros plėtojimo klausimais.

Vytautas Nekrošius  – teisininkas, teisėtyrininkas procesualistas bei civilistas romanistas, LR civilinio proceso kodekso rengėjas bei tobulintojas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto (VU TF) profesorius, habilituotas teisės daktaras (2004 m.). Yra paskelbęs daugiau kaip 50 mokslinių straipsnių Lietuvos bei užsienio moksliniuose žurnaluose. 1996 – 1998 metais buvo Lietuvos Respublikos teisingumo ministro patarėju civilinės teisės ir civilinio proceso klausimais, dalyvavo rengiant Teismų, Antstolių, Advokatūros ir Notariato įstatymus, Civilinio Proceso Kodeksą bei jų pataisas.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min