Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Profsąjungos bosai už dalyvavimą pikete studentams siūlė 100 litų ir pietus Vilniuje

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo piketas
LAMPSS nuotr. / Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo piketas
Šaltinis: 15min
0
A A

100 litų, nemokama kelionė į Vilnių ir pietūs sostinėje. Tokį pasiūlymą studentams praėjusią savaitę už tai, kad jie pikete prie Vyriausybės reikalautų orių atlyginimų dėstytojams ir mokslininkams, pateikė Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas. Tačiau norinčių pasipiktinti už pinigus studentų neatsirado, todėl prie Vyriausybės trimituoti apie prastą dėstytojų gyvenimą teko tik keliems susivienijimo vedliams.

„Pora dienų prieš mitingą buvo pasiūlyta keliems studentams keliauti į mitingą. Iš pradžių neatrodė, kad tai keistas dalykas, bet kito pokalbio metu buvo pasakyta, kad už tai studentai gaus po 100 litų „dienpinigių“, nemokamą transportą į Vilnių ir bus pavaišinti pietumis Vilniuje.

Mane toks pasiūlymas labai nustebino, nes nemanau, kad profsąjungos turėtų taip elgtis. Tai yra negarbinga, amoralu. Jei jau organizuoji mitingą, tai daryk tai skaidriai, o ne už pinigus prisikviesk studentų, kurie rėjautų už tavo siūlymus mitinge“, – 15min.lt sakė su profesinės sąjungos vadovu Edmundu Kibirkščiu kalbėjęs studentas, panoręs likti anonimu.

Buvo pasakyta, kad už tai studentai gaus po 100 litų „dienpinigių“ atlygį, nemokamą transportą į Vilnių ir bus pavaišinti pietumis Vilniuje, – pasakojo studentas.

Užuot važiavę į Vilnių piketuoti, studentai apie bandymą papirkti pranešė Lietuvos studentų sąjungai, o ši žinią perdavė Švietimo ir mokslo ministerijai.

„Lietuvos studentų sąjunga netoleruoja tokio elgesio ir mano, jog tai prieštarauja moralės, etikos ir teisingumo principams bei normoms“, – rašte ministerijai situaciją įvertino Lietuvos studentų sąjunga.

E.Kibirkštis: siūliau tik nemokamą kelionę ir maistą

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas E.Kibirkštis aiškina jokiu būdu nenorėjęs studentų į protesto akciją vežti už pinigus. Jo tvirtinimu, Kauno aukštųjų mokyklų studentų atstovybių vadams buvo pasiūlyta į piketą surinkti po grupelę žmonių bei pažadėta juos nemokamai nuvežti į Vilnių ir dukart pamaitinti.

„Mažai buvo mūsų, todėl studentų atstovybių prašiau pagalbos už maistą – praktiškai dukart per dieną – iš ryto atvažiavus, nes studentai ryte paprastai nepavalgo, ir po pietų, – ir kelionės išlaidas kompensuotume. Mes privalome kompensuoti, bet čia anokia dovana ar kažkas. Mes ne už kyšį kokį ir ne iš gatvės ėmėm, juk mokyti žmonės esame“, – aiškino jis.

Fotolia nuotr./Tuščia lėkštė
Fotolia nuotr./Tuščia lėkštė

E.Kibirkštis pripažino, kad pasiūlymas piketuoti Vilniuje ir dukart nemokamai pavalgyti nesuviliojo nė vieno studento, todėl susivienijimo vadovams teko prie Vyriausybės mindžikuoti vieniems. Susivienijimo vadovas spėlioja, kad nė vienas studentas piketuoti sostinėje nepanoro, nes jaunimui trūksta pilietiškumo. 

„Dar su jais mes kalbėsime. Akivaizdu, kad jiems pilietiškumo trūksta, o sąlygos gyvenimo studentų juk tikrai blogos. Jau net pirmame kurse jie pradeda dirbti, o magistrantų net 60 proc. dirba“, – dėstė pašnekovas.

Išgirdęs, kad studentai apie bandymą papirkti jau pranešė Švietimo ir mokslo ministerijai, E.Kibirkštis puolė į kontrataką – studentų atstovybių vadovus apkaltino darant gėdą Lietuvai.

„Į tas studentų atstovybes dar reiktų pasižiūrėti, kokį jie pavyzdį rodo, kokie jų mokymosi rezultatai. Būna, kad ir gėdą Lietuvai padaro jie“, – pyktelėjo Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min