Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 12d. 12:33 , atnaujinta: 2012 gruodžio 12d. 14:20

Protesto akciją prieš naujosios Vyriausybės planus aukštajam mokslui surengę studentai socialdemokratus, „darbiečius“ ir „tvarkiečius“ ragino negriauti švietimo

Studentų protesto akcija
Justino Petkaus nuotr. / Studentų protesto akcija

„Buvo žingsnis į priekį, dabar du atgal“, „DP, LSDP, TT – negriaukit švietimo“, „Studentai nelike'na naujos programos“, „Butkevičiau, nenutrauk ryšio su studentais“, – tokiais šūkiais trečiadienį Vilniuje prasidėjo studentų protesto akcija.

Studentai protestuoja prieš naujosios Vyriausybės programoje numatytus planus aukštajam mokslui.

Rytą susirinkę Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultete studentai nešini plakatais pajudėjo Seimo link. Prie parlamento milžiniškomis žirklėmis buvo karpomi saitai tarp Vyriausybės ir akademinės bendruomenės. Taip studentai mėgino atkreipti sprendimų priėmėjų dėmesį į aukštojo mokslo problemas.

Anot teatralizuoto protesto organizatorės Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidento Dainiaus Dikšaičio, naujosios Vyriausybės programoje įtvirtintos su aukštuoju mokslu susijusios nuostatos nesutampa su studentų nuomone bei poreikiais.

„LSS, atstovaudama šalies studentiją, tiek prieš šį rudenį įvykusius Seimo rinkimus, tiek paaiškėjus jų rezultatams aktyviai siekė užmegzti konstruktyvų dialogą su sprendimų priėmėjais bei dalyvauti su aukštojo mokslo situacija susijusių sprendimų priėmimo procese.

Nepaisant šių pastangų ir viešai reiškiamos studentų nuomonės, XVI Vyriausybės pristatytoje programoje įtvirtintos nuostatos dėl pokyčių aukštojo mokslo sistemoje buvo priimtos, nesitariant su akademine Lietuvos bendruomene ir nesutampa su jos nuomone bei poreikiais. Mūsų tikslas – kad studentai galėtų dalyvauti priimant sprendimus nepriklausomai nuo to, kokia politinė jėga sudaro valdančiųjų daugumą“, – sakė D. Dikšaitis.

Trečiadienį LSS prezidentas Dainius Dikšaitis bei organizacijos atstovai dalyvavo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje, kuriame pristatytos LSS parengtos rekomendacijos Vyriausybės programos dalims, susijusioms su aukštojo mokslo sistemos padėtimi šalyje. Norima atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurie programos punktai neatitinka studentų nuomonės ir norų, bet galimai prieštarauja ir Lietuvos Konstitucijai.

Studentiškas naujienas sekite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Čia verda studentiškas gyvenimas!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min