Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Reiklūs klientai kelia kartelę sveikatingumo paslaugų kokybei

Reiklūs klientai kelia kartelę sveikatingumo paslaugų kokybei
KVK nuotr. / Reiklūs klientai kelia kartelę sveikatingumo paslaugų kokybei
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
1
A A

Jaunuolių susidomėjimas sveikatos mokslų studijomis stiebiasi į aukštumas. Vakarų Lietuvoje vien Klaipėdos valstybinė kolegija kasmet į darbo rinką išleidžia apie 200 specialistų.

KVK nuotr./Klaipėdos valstybinės kolegijos Kineziterapijos ir grožio terapijos katedros vedėja Monika Pocienė
KVK nuotr./Klaipėdos valstybinės kolegijos Kineziterapijos ir grožio terapijos katedros vedėja Monika Pocienė

Rengti juos švietimo įstaigai tenka gerokai kitaip, nei prieš gerą dešimtmetį. Lietuvos sveikatingumo sektorių pamėgę užsieniečiai, o ir pačių tautiečių reiklumas aptarnavimui gerokai kilstelėjo kokybės kartelę. Kokio sveikatos priežiūros specialisto šiandien nori darbdaviai ir koks pateisina klientų lūkesčius, atvirauja Klaipėdos valstybinės kolegijos Kineziterapijos ir grožio terapijos katedros vedėja Monika Pocienė.

– Pastaraisiais metais jaunuoliai tiesiog šturmuoja sveikatos mokslų krypčių studijas. Konkurencija dėl šios srities studijų diplomo viena didžiausių. Kas pastūmėja jaunuolius nerti į toli gražu ne pačias lengviausias studijas?

– Realybė tokia, kad materialinę gerovę užsitikrinusi visuomenė vis labiau atsigręžia į savo sveikatą. Ji – viena svarbiausių kokybiško gyvenimo dedamųjų. Matydami, kad darbo rinkoje sveikatinimo ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys profesionalai tiesiog graibstomi, jaunuoliai, greičiausia, ir priima sprendimą rinktis sveikatos mokslų studijas. Svarbus čia ir mados faktorius. Grožio terapijos, burnos priežiūros, mitybos studijos, stebint augantį stojančiųjų srautą, atrodo tapo labai madingos.

– Nesinori laikytis nuostatos, kad studijų pasirinkimas vien mados reikalas. Tikriausiai įtakos tam daro ir galimos profesinės perspektyvos?

– Jaunuoliai ne tik madingi, o ir sumanūs. Jie seka darbo rinkos tendencijas, nulemsiančias jų profesinį kelią. Pasaulinė sveikatos organizacija skelbia, kad visuomenė senėja, daugėja vadinamųjų civilizacijos ligų, kurias nulemia mažas fizinis aktyvumas, netinkama mityba. Tai įveikti bandomas ne tik gydymu, o ir profilaktika. Kaip tik į tai orientuojasi besiplečiantys reabilitacijos bei SPA centrai. Jų veikla klesti, o specialistų poreikis, ypač galinčių teikti kompleksines paslaugas, tik auga. Štai ir atsakymas, kodėl sveikatos priežiūros specialisto diplomas šiandien toks pageidaujamas.

– Užsimenate, kad darbo rinka vis labiau pageidauja universalaus sveikatos priežiūros specialisto. Kokie jo veiklos kontūrai?

– Sveikatos priežiūros sektorius šiandien iš tiesų dairosi universalių darbuotojų. Jie turi orientuotis ne tik sveikatingumo, o ir sveikatinimo bei svetingumo srityje. Todėl privalome dirbti taip, kad Klaipėdos valstybinės kolegijos diplomas būsimiems specialistams suteiktų kuo daugiau pridėtinės vertės. Stengiamės studentus įtraukti į papildomus mokymus, kad baigę studijas jie turėtų kuo daugiau profesinių perspektyvų. Nemažai sveikatos mokslų srities studentų pageidauja pabaigti papildomus masažo pagrindų kursus, išklausyti privalomuosius higienos įgūdžių ar kitus mokymus.

– Profesinę kartelę biomedicinos specialistams kelia ne tik darbdaviai, o ir klientai. Pastaraisiais metais jų reiklumas paslaugoms gerokai ūgtelėjo.

– Klientai šiandien iš tiesų vis labiau įnoringi. Lietuvaičiai drąsiau keliauja į užsienio šalis, naudojasi ten įvairiomis sveikatinimo procedūromis, o grįžę tokios pat kokybės paslaugų tikisi Lietuvoje. O ir pačių užsieniečių susidomėjimas Lietuvos medicinos bei sveikatinimo paslaugomis taip pat auga. Juos žavi priimtinos kainos, tačiau ir kokybė privalo pateisinti jų lūkesčius.

KVK nuotr./Vakarų Lietuvoje vien Klaipėdos valstybinė kolegija kasmet į darbo rinką išleidžia apie 200 sveikatos priežiūros specialistų.
KVK nuotr./Vakarų Lietuvoje vien Klaipėdos valstybinė kolegija kasmet į darbo rinką išleidžia apie 200 sveikatos priežiūros specialistų.

– Vienas svarbiausių studijų kokybę liudijančių rodiklių – absolventų įsidarbinimas. Kur kolegijos išleisti biomedicinos specialistai įprastai įsidarbina.

– Vakarų Lietuva patraukti savo gydymo įstaigomis ir sveikatingumo centrais. Jų tinklas pajūryje sparčiai plečiasi. Netrukus tokių paslaugų traukos centrai bus ne tik Birštone ar Druskininkuose, o ir pajūryje. Klaipėdos valstybinės kolegijos socialinių parnerių užklausos rodo, kad sveikatos mokslų srities specialistų poreikis Vakarų Lietuvoje ypatingai išaugs po poros metų, kuomet aplinkui iškils bent keturios naujos milžiniškos sveikatingumo įstaigos. Jos diktuos poreikį specialistams ir jų kvalifikacijai, o mūsų pareiga parengti juos taip, kad patenkinti liktų ir darbdaviai, ir klientai.

Daugiau apie studijas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje www.kvk.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min