Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 30d. 17:01

Rektoriai nenori įsileisti studentų į aukštųjų mokyklų tarybas

Studentai
Photos.com nuotr. / Studentai

Penktadienį eilinio Lietuvos universitetų rektorių konferencijos posėdžio metu buvo nepritarta tam, kad universitetų tarybose būtų ne vienas, bet du studentų atstovai. Įtraukti į tarybų sudėtį antrą studentų atstovą numatyta Seimui svarstyti pateiktame Mokslo ir studijų įstatymo projekte. Šį projektą rengusioje darbo grupėje Seime dalyvavo tiek universitetų rektoriai, tiek studentų organizacijų atstovai.

Anot Lietuvos studentų sąjungos prezidento Dainiaus Dikšaičio, toks sprendimas atspindi permainų baimę ir nepasitikėjimą studentais. „Deklaruodami, kad yra atviri studentijai ir pasirengę dirbti drauge dėl geresnio aukštojo mokslo, iš tiesų rektoriai bando užsitikrinti savo įtaką taryboje“, – piktinasi Sąjungos prezidentas.

Šiuo metu universitetų tarybų sudėtyje yra vienas studentų atstovas. Antrąjį atstovą rinktų studentai, bet nebūtinai iš studentų gretų. Tai galėtų būti tą patį universitetą baigęs arba kitas studentų pasitikėjimą turintis asmuo, kuriam neturėtų įtakos nei universiteto administracija, nei kitos interesų grupės.

Antro studentų atstovo įtraukimo į tarybas klausimą šiandien konferencijoje iškėlė Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka. Kiti socialdemokratai dar Seimo darbo grupės posėdžių metu reiškė nepritarimų šiam siūlymui. Studentų sąjungos prezidentas svarsto, ar toks socialdemokratų elgesys nėra prasidėjusios rinkimų kampanijos ženklas.

Ši „dovanėlė“ studentams pateikta dviejų šalies nacionalinių studentų organizacijų (Lietuvos studentų sąjungos ir Lietuvos studentų atstovybių sąjungos) konferencijų išvakarėse. Lietuvos studentų sąjunga galimus atsako veiksmus aptars savo metinės konferencijų metu. Ji vyks rytoj, kovo 31 dieną Mykolo Romerio universitete.

Kol kas numatoma pasinaudoti Mokslo ir studijų įstatymo numatyta teise studentų atstovybei išreikšti savo nuomonę studentams rūpimais klausimais ir aukštosios mokyklos statuto nustatyta tvarka pareikalauti dar kartą apsvarstyti aukštosios mokyklos valdymo organų priimtus sprendimus (53 str. 7 dalis).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min