Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 24d. 12:31

Renkamės mokyklines prekes: į ką atkreipti dėmesį

Mergaitė
123rf.com / Mergaitė

Kai visi prekybos centrai mirga nuo nuolaidų ir akcijų mokyklinėms prekėms, o pačių priemonių pasirinkimas yra milžiniškas, kyla klausimas, kaip nepasimesti pasiūlymų gausoje, išrinkti kokybiškas prekes ir neprisipirkti nereikalingų daiktų. Knygynų tinklas „Pegasas“, atsižvelgdamas į tėvų ir moksleivių poreikius, parengė patarimus, kurie palengvins jums pasiruošimą naujiems mokslo metams.

1. Sudarykite reikalingų prekių sąrašą.

Prieš keliaujant į parduotuvę, sudarykite reikalingų prekių sąrašą. Tai, iš vienos pusės, padės nieko nepamiršti, o iš kitos – išvengsite nereikalingų pirkinių.

Natūralu, kad daugiausia klausimų dėl reikiamų prekių iškyla busimų pirmokų tėvams, ypatingai jeigu tai yra pirmas pirmokas šeimoje. Greta Kalvaitytė, „Pegaso“ rinkodaros vadovė, pati auginanti du mokyklinio amžiaus vaikus, pataria pirmoko tėvams pasitarti su mokytoja: „Dažnai mokykla ar mokytoja turi savo rekomendacijų mokyklinių prekių krepšeliui ir gali patarti, kiek ir kokių priemonių reikės.“

Tai, iš vienos pusės, padės nieko nepamiršti, o iš kitos – išvengsite nereikalingų pirkinių.

2. Peržiūrėkite jau turimas priemones.

Jei vaikai vyresni, peržiūrėkite visas priemones, kurios liko nuo praėjusių mokslo metų ir įvertinkite, kiek jos dar tinkamos naudoti. Taip galėsite sutaupyti ir nepirkti priemonių, kurias jau turite. Peržiūra padeda ir pamatyti, kokių daiktų trūksta: galbūt per vasarą jūsų vaikas paaugo taip, kad sena kuprinė jam nebetinka, o flomasteriai visai išdžiuvo ir neberašo.

3. Rinkitės kokybiškas prekes.

Pirkdami mokyklai skirtas priemones, atsižvelkite į jų kokybę. „Jeigu daiktas turi tarnauti ilgiau, pvz., kuprinė, stengiuosi ją pirkti kokybišką, kad ir brangesnę, – sako Greta Kalvaitytė. – Tada žinau, kad ją vaikas nešios ne vienerius metus. Tai tikrai pigiau, nei kasmet pirkti po pigią, bet nuplyštančią kuprinę.“ Tačiau kokybė svarbi ir perkant smulkesnes priemones. Pavyzdžiui, pradinukams geriau parinkti kokybiškus sąsiuvinius, į kuriuos rašant plunksnakočius rašalas nepersišvies kitoje pusėje. O pasirinkus kokybiškus flomasterius, juos bus paprasta nuplauti nuo drabužių ar rankų.

4. Atsižvelkite į vaiko amžių ir poreikius.

„Kaip mama rinkdamasi prekes, visada žiūriu, kad vaikui, ypač mažesniam, būtų patogu – lengva nešioti, patogu naudotis, praktiška“, – sako Greta Kalvaitytė. Ji siūlo atsižvelgti ir į vaiko amžių: „Kai renkate kanceliarines prekes pradinukui, prisiminkite, kad jos bus naudojamos ne visai įgudusio ir tvarkingo šeimininko – pirmokai dažnai ką nors pameta, išbarsto, tad įvairūs daiktai greitai lūžta, susitepa, susilanksto.“ Todėl kai kurių svarbiausių priemonių, pvz. plunksnakočių, verta turėti du vienetus.

Kaip mama rinkdamasi prekes, visada žiūriu, kad vaikui, ypač mažesniam, būtų patogu – lengva nešioti, patogu naudotis, praktiška.

Jeigu jūsų vaikas yra kairiarankis, paieškokite specialiai kairiarankiams skirtų žirklių, plunksnakočių.

5. Įtraukite vaikus į pasiruošimo procesą

Paprastai vaikams patinka rinktis mokyklines prekes kartu su tėvais. Galite kartu aptarti reikalingų priemonių sąrašą, pasiimti vaikus kartu su savimi apsipirkti. „ Aš paprastai veduosi vaikus pirkti mokyklines priemones, nes jie taip pat turi savo pageidavimų ir nuomonių, – pasakoja Greta Kalvaitytė. Apibrėžiu kainos, kokybės, praktiškumo ribas, o vaikai tuose rėmuose gali išsirinkti, kas jiems patinka.“

Vaikų dalyvavimas apsiperkant mokyklai turi ir ugdomąjį aspektą: „Manau, kad vaikui gerai matyti ir dalyvauti išsirenkant prekes, skirtas jiems patiems, matyti, kokius aspektus reikia įvertinti renkantis. Tai ir gera jų auklėjimo, elgesio su pinigais ugdymo priemonė“, – sako G. Kalvaitytė.

Knygynų tinklas „Pegasas“ parengė orientacinį kanceliarinių prekių krepšelį pirmokui. Visas šias prekes galite įsigyti knygynuose „Pegasas“ arba www.pegasas.lt

 • Kuprinė (tvirta, patogi, ortopedinė arba anatominė).
 • Krepšelis sportinei aprangai.
 • Rašikliai su rašalinėmis kapsulėmis (2 vnt).
 • Paprastas pieštukas, spalvoti pieštukai, trintukas, drožtukas.
 • Spalvotos vaškinės kreidelės.
 • Liniuotė (20cm).
 • Penalas.
 • Flomasteriai.
 • Akvarelė, guašas, teptukai (trijų dydžių).
 • Indelis vandeniui.
 • Pieštukiniai klijai.
 • Spalvotas popierius (įvairaus formato).
 • Braižybos popierius A4 ir A3 formato.
 • Spalvotas kartonas.
 • Sąsiuviniai linijomis ir langeliais 1 klasei (po 5).
 • Aplankalai knygoms ir sąsiuviniams.
 • Dėklas (bukais galais).
 • Žirklutės (bukais galais).
Temos: 2 Mokiniai Mokykla
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min