Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Renkasi studentų lyderiai. LMTA SA atstovė Alisa Gaižauskaitė: Lietuvos švietimo sistemai svarbus studentų balsas

Nuo penkerių fortepijonu grojusiai, Vilniaus šv. Kristoforo vidurinę mokyklą ir B. Dvarionio dešimtmetę muzikos mokyklą baigusiai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų sąjungos (LMTA SA) renginių ir projektų komiteto koordinatorei Alisai Gaižauskaitei apsispręsti, ką veikti toliau nebuvo sudėtinga. Nuo mažens su muzika gyvenusi mergina pasirinko studijas LMTA.
LMTA SA atstovė Alisa Gaižauskaitė
LMTA SA atstovė Alisa Gaižauskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

„(Mane – 15min.lt) domino darbas kultūros srityje, renginių organizavimas. Muzikoje sekėsi pakankamai gerai ir supratau, kad noriu toliau gilinti savo profesines žinias šioje srityje. Dabar studijuodama LMTA ir įsitraukus  į LMTA SA veiklą užsiimu visais šiais dalykais, kurių norėjau“, – džiaugiasi A. Gaižauskaitė.

Atlikimo meną, fortepijono specializaciją, pasirinkusi mergina įgijo ir pedagogo kvalifikaciją ir jau planuoja studijuoti magistratūroje – koncertmeisterio specializaciją.

„Studijos nenuvylė, tačiau galėtų būti kiek universalesnės, kad studentas pabaigęs bakalaurą turėtų daugiau galimybių pasirinkti, ką studijuoti magistratūroje“, – nuomonę dėsto A. Gaižauskaitė.

Anot merginos, studijų programos pamažu tobulinamos, tačiau prie to aktyviau, reikšdami savo nuomonę, turėtų prisidėti patys studentai.

Veikla SA – atrasti save 

Dirbanti mergina nemažą dalį laiko skiria LMTA SA veiklai, kuri, anot jos, leidžia augti ir tobulėti kaip asmenybei.

„SA veikla padeda atrasti ir pažinti save, išmoko dirbti komandoje, pasitikėti savimi ir kitais, kovoti už savo išsikeltus siekius ir studentams rūpimus klausimus, moko greitai rasti sprendimus į iškilusias problemas“, – vardija A. Gaižauskaitė.

Mergina mano, kad užsiimant šia veikla yra galimybė iš arčiau susipažinti su Lietuvos švietimo sistema ir net kažką joje keisti.

„Studentų balsas čia labai svarbus – pastebi ji – Taip pat turi galimybę dalyvauti įvairiuose mokymuose, kurie padeda tobulėti, įgauni lyderio savybių, kurios daro tave pranašesnį už kitus, o tai bus naudinga tiek darbe, tiek gyvenime“, – toliau vardija studentų atstovybės teikiamus privalumus mergina.

Studijų programų gausu, kokybės – mažoka

„Pasirinkti studijas abiturientas turi galimybių nemažai, tačiau tikrai kokybiškas studijas – ne tiek daug“, – vertindama šių dienų abiturientų galimybes rinktis teigė mergina.

Anot jos, kokybė geriau, nei kiekis – yra gausu kolegijų ir universitetų, kuriuose siūlomos tos pačios programos užuot turėjus tokių tik keletą, bet tikrai kokybiškų.

Vis dėlto ne viskas aukštųjų mokyklų rankose – mergina mano, kad daug kas priklauso nuo paties abituriento.

„Jis turi būti motyvuotas, gerai žinoti ko nori, ieškoti, siekti savo tikslų ir niekada nesustoti. Karjeros galimybių yra ir Lietuvoje tik dažnai visi nori pasiekti aukštumų greitai, lengvai ir daug uždirbti. Tai yra nuoseklus ir nelengvas darbas“, – sako A. Gaižauskaitė, pridurdama, kad tie, kurie labai nori ir yra kompetentingi sugeba lipti karjeros laiptais Lietuvoje.

„Renkasi studentų lyderiai“ – bendra „Studentų zona“ ir LSAS iniciatyva. Tikimės, kad padėsime abiturientams pasirinkti tinkamą kelią!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius