Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 22d. 19:23

Repas – ne tik muzikos stilius, bet ir ugdymo metodas

„The Pharcyde“
Martos Fedotovos nuotr. / „The Pharcyde“

Šį penktadienį prasidėjusioje Litexpo parodų mugėje „Mokykla 2014“ visą savaitgalį vyksta edukacinių bei kūrybinių ugdymo metodų bei technologijų pristatymai. Šeštadienio popietę Lietuvos edukologijos universiteto paskutiniųjų kursų „Teatro ir kino pedagogikos“ studentas Deminas Ždanovič vedė atvirą pamoką, kurios tema – „Parepuokim“. Jaunasis pedagogas pasakojo, kokiu būdu galima integruoti repo ritmą ir rimą į neformalaus ugdymo užsiėmimus bei pritaikyti repą kasdieninėje mokyklinėje praktikoje.

10 mėnesių Avižienių gimnazijoje teatro pamokas vedantis studentas D.Ždanovič pasakoja savo mokiniams pristatęs „Repo operos“ projektą.

„Mokiniai turi sukurti savo rimuotą tekstą ir repuodami suvaidinti spektaklį. Visas veiksmas – kaip ir įprastoje operoje, tačiau tekstas iškomunikuojamas keturių ketvirtinių ritmu“, – pasakoja jaunasis pedagogas.

Susirinkusiai auditorijai D.Ždanovič pristatė ne tik repo ritmo ir rimo būdus, bet ir parodė vaizdo įrašą – mokinių parengtą „Repo operos“ ištrauką.

Jaunasis mokytojas atvirauja, jog iš pradžių mokiniai šią idėją priėmė skeptiškai, bet po kurio laiko aktyviai ir noriai prisijungė prie „repo akademijos“.

„Vienas mokinys po pamokų atėjo pas mane skųsdamasis, jog turi išmokti mintinai padeklamuoti eilėraštį lenkų kalba. Jis man parodė tą eilėraštį, ogi žiūriu, jog eilės – puikiai rimuojasi repo ritmu. Pasiūliau jam pasimokyti tą eilėraštį tokiu būdu.

Ką jūs manote? Po kurio laiko jis, atėjęs pas mane, demonstravo, kaip pasileidus repo ritmą, puikiausiai išmoko deklamuoti tą eilėraštį. Tiesa, be ritmo apsieiti jau nebegalėjo“, – juokaudamas auditorijai gyvą istoriją pasakojo D.Ždanovič.

Pasibaigus atvirai pamokai, 15min.lt pakalbino jaunąjį pedagogą jo mokomo kurso metodikos tema.

– Esi studentas – ir jau tapai mokytoju. Kodėl taip anksti nusprendei save išmėginti profesinėje veikloje?

– Iš tiesų pradėjau mokyti būdamas dar 3-čiame kurse. Pagrindinė paskata imtis šio darbo – noras sau pačiam atsakyti į esminį klausimą, ar jau galiu, turėdamas diplomą, tapti mokytoju, ar dar turiu gilinti savo žinias bei pedagoginius sugebėjimus.

– Kaip repas atsirado tavo mokymo praktikoje?

– Mane su repu supažindino mano universiteto dėstytoja. Repu galima išreikšti mintis, lietuvių literatūrą, vaidinti, statyti spektaklius. Man tai pasirodė be galo įdomu. Pastebėjome, jog per repą ugdomas ritmo pojūtis, statant spektaklį vystomas komandinis darbas, tobulėja minčių raiška.

Visa tai labai gražiai galima įtraukti į ugdymo procesą. Tiesa, kol kas dar pats esu paieškų kelyje, tačiau tikiu, kad tai galima įgyvendinti ir to labai atkakliai siekiu.

– Su kokio amžiaus moksleiviais šiuo metu dirbate?

– Dirbu su 6 – 9-tos klasės moksleiviais (12 – 15/16 amžiaus moksleiviais).

– Kas labiau įsitraukia į šį repo ugdymą – moksleiviai ar moksleivės?

– Pastebėjau, jog mokykloje, kurioje aš mokau, labiau į repą įsitraukia berniukai. Galbūt jie daugiau klausosi šio stiliaus muzikos.

– Ar nėra tokių, kurie iš principo būna nusiteikę prieš šį muzikos stilių? Tarkime, sunkiojo roko ar metalo melomanai?

– Būna tokių vaikų, kurie iš esmės mėgsta muziką. Vadinamieji „metalistai“ ar kitų subkultūrų atstovai paprastai turi savo mėgstamą muzikos stilių, tačiau jie domisi visokia muzika.

Pavyzdys: vienas mano mokinys, kuris šiaip klauso sunkiojo roko, labai susidomėjęs manęs klausė apie repo muziką. Jis žino labai daug apie savo mėgstamą stilių, todėl jam yra įdomūs ir kiti muzikos žanrai.

– Koks yra kitų mokytojų vertinimas? Ar jie nežiūri skeptiškai į tokią ugdymo metodiką?

– Ne, priešingai, sulaukiu labai gerų vertinimų ir palaikymo iš savo kolegų. Kartais net ir patys mokytojai, ir vadovybė ateina pažiūrėti mano pamokų. Vaikai labai noriai lanko tas pamokas. Manau, kad kai tavo pamokas mokinai vertina, tuomet tavimi pasitiki ir kiti pedagogai.

VIDEO: 5 Year Old Jordan Writes A Hip Hop Song In 30 Seconds

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:10
00:47
19:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min