15min be reklamos
2020 08 12, 15:01

Robotikos akademija pristato personalizuotą vaikų mokymą – ar tai švietimo ateitis?

Visuotinei pandemijai stipriai paveikus švietimo sektorių, savo veiklą atnaujina ir „Robotikos akademija“ – didžiausia technologinio neformaliojo ugdymo įstaiga Lietuvoje. Įmonės visų laikų pagrindinė misija – auginti draugiškus išradėjus, tačiau 8-asis sezonas – lyg nauja pradžia – tėvus ir jų vaikus pasitinka su neribotomis galimybėmis, todėl draugiškas išradėjas šiemet tampa PRO vaiku, pasinerdamas į Robotikos akademijos begalybės pasaulį ir žengia pirmuosius žingsnius į personalizuotą švietimą organizuojamuose būreliuose.
Robotikos akademijos online būrelis
Robotikos akademijos būrelis / Partnerio nuotr.

Pasaulį sukausčius koronaviruso pandemijos pavojui viena labiausiai paveiktų sričių buvo švietimas. Mokymo įstaigoms teko perkelti pamokas į skaitmeninį pasaulį, ne išimtis ir Robotikos akademija. Kūrybinės komandos dėka, organizacijai pavyko greitai ir kokybiškai perkelti būrelius į virtualų pasaulį ir prisitaikyti prie susiklosčiusios situacijos.

„Tik mūsų pažangios ir atsidavusios komandos dėka mes galėjome tęsti savo veiklą, kuri džiugina ne vieną vaiką. Koja į koją žengiant su naujausiomis technologijomis, efektyviausiais mokymosi būdais pasiekėme mūsų tikslą – sujungti nesujungiamus dalykus ir modernizuoti švietimą, ruošiant vaikus ne tik realiam, bet ir virtualiam pasauliui“, – komandos pasiekimais džiaugiasi Kūrybos padalinio vadovas Kristijonas Vasiliauskas.

Partnerio nuotr./Kūrybos padalinio vadovas K. Vasiliauskas
Partnerio nuotr./Kūrybos padalinio vadovas K. Vasiliauskas

Švietimo ateitis – personalizuotas švietimas

Artėjant naujiems mokslo metams „Robotikos akademija“ pristato naujausią „Begalybės pasaulio“ sezoną, sekant produktyviausių ir profesionaliausių kompanijų, tokių, kaip Google, Facebook ar Spotify pavyzdžiais ir formuojant kiekvieno vaiko asmenybę atsižvelgiant į jos individualumą, gebėjimus ar interesus.

„Per 7-ius „Robotikos akademijos“ praktikos metus pastebėjome, jog nors vaikai yra surenkami pagal tą pačią amžiaus grupę, bet kiekvienas turi savo skirtingus interesus, kiekvienas yra vis kitoks – vieniems patinka konstruoti, kitiems – programuoti, o dar kitiems tiesiog patinka smagiai leisti laiką ar pasakoti istorijas.

Todėl mūsų būreliai bus personalizuoti – kiekvienas vaikas būrelyje galės lavinti jam labiausiai tinkančias sritis ir tobulinti aktualiausius įgūdžius, be kurių būtų sunku įsivaizduoti 21-ą amžių.“ – teigia K. Vasiliauskas.

Ateinančio sezono eigoje vaikai būreliuose turės unikalią galimybę įvertinti savo gebėjimus pamokų metu ir pasirinkti, kokius įgūdžius panaudoti, kad galėtų spręsti iškilusias problemas. Kiekvienas vaikas gebės spręsti įvairiausio pobūdžio problemas ir gebės greitai prisiderinti prie kintančių situacijų ar pokyčių gyvenime.

„Geri įpročiai išmokomi ne tik per konstravimą, programavimą bei edukacines temas, mes taip pat mokome spręsti iškilusias problemas ir jas identifikuoti, mokomės suklysti, planuoti savo laiką, aiškiai komunikuoti, bendradarbiauti, naudodamiesi pažangiausiomis šiai dienai technologijomis ar įrankiais.

VIDEO: Robotikos akademijos 2020 - 2021 m.m. naujiena - Personalizacija!

Vaikus taip pat mokome programavimo bei turinio kūrimo pagrindų, kurie padės išauginti geriausius programuotojus, IT srities žinovus, turinio kūrėjus, o į naujausią sezoną įtraukiame ir finansų sritį, jog vaikai suprastų, kaip reikia elgtis su pinigais ir suprastų pasaulinės ekonomikos pagrindus“, – apie naujausio sezono turinį kalbėjo Kūrybos padalinio vadovas.

Partnerio nuotr./Robotikos akademija
Partnerio nuotr./Robotikos akademija

Naujajame begalybės sezone „Robotikos akademija“ atnaujina ne tik savo pamokų turinį, o ir įspūdingą įrangos bazę, kuri yra naujausia šiai dienai LEGO Education įranga bei populiariausi šių metų žaidimai.

Praėjus I-ajam būrelių ciklui ir įvertinus sugebėjimus, valdyti jų amžiaus grupei skirtas priemones, atsiras galimybė vaikams dirbti su kita įranga ir taip dar labiau pagilinti konstravimo bei programavimo įgūdžius.

Platesnę informaciją apie šias Robotikos akademijos 8-ojo sezono naujienas bei užsiėmimus galite rasti jų tinklalapyje robotikosakademija.lt

Partnerio nuotr./Robotikos akademija
Partnerio nuotr./Robotikos akademija

Organizacija pasiruošusi skirtingiems scenarijams

Karantino metu perkelti būreliai į virtualią erdvę paspartino įmonės perorganizavimą ir leido prisitaikyti prie esamos situacijos, būtent to mokosi ir būrelį lankantys vaikai. Naujieji mokslo metai įmonės atstovų negąsdina, net iškilus antrosios viruso bangos grėsmei, vaikams bus suteiktos visos galimybės tęsti būrelius virtualiai.

„Mūsų daugumos ateitis – mažiau fizinė, o daugiau skaitmeninė veikla. Todėl „Robotikos akademijos“ veikloje bus ir fiziniai ir skaitmeniniai būreliai. Bet kuriuo atveju, jei bus karantinas, rinksimės planą B – bus galimybė pereiti iš fizinių būrelių, į skaitmeninius“, – patikino K. Vasiliauskas.

Partnerio nuotr./Robotikos akademija
Partnerio nuotr./Robotikos akademija

Linki nebijoti pokyčių

Naujiems mokslo metams artėjant, geriausius išradėjus padedantis auginti K. Vasiliauskas tėveliams ir jų atžaloms turi palinkėjimą ir patarimą.

„Nebijokite pokyčių ir laukite jų su džiaugsmu, nes vienintelis pastovus gyvenime dalykas yra pokyčiai. Kuo anksčiau pamilsite juos, tuo smagesnis gyvenimas bus. Ir nesvarbu, kur tie pokyčiai vyksta – ar virtualiame, ar realiame pasaulyje“, – teigė K. Vasiliauskas.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min