Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugsėjį transporto lengvatas teiks ne tik studento pažymėjimas, bet ir statusą patvirtinanti pažyma

Studentai
VIKO nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo rudens įvedama elektroninė studijų naujovė – pirmakursiai galės gauti studento pažymėjimą, galiojantį iki studijų baigimo, o ne vienerius metus kaip anksčiau. Kadangi ne visiems pirmakursiams iki rugsėjo 1 d. gali būti spėta pagaminti naujuosius Lietuvos studento pažymėjimus (LSP), aukštosios mokyklos išduos laikiną, vieną mėnesį galiojantį dokumentą – studento statusą įrodančią pažymą. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino pavyzdinę tokios pažymos formą.

„Naujoji elektroninė sistema studentams leis gauti pažymėjimą visam studijų laikotarpiui ir patogiau naudotis viešuoju transportu, o ateityje atvers dar daugiau įvairių galimybių. Statusą patvirtinanti pažyma užtikrins, kad perėjimas prie naujos sistemos vyktų sklandžiai ir pirmakursiai rugsėjo mėnesį galėtų sėkmingai naudotis jiems priklausančiomis transporto lengvatomis“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

Naujojo pažymėjimo nebereikės pratęsti kasmet, todėl atpigs jo įkainiai. Jo kaina tiesiogiai priklausys nuo norimos galiojimo trukmės: pavyzdžiui, trejų metų pažymėjimas kainuos 30 litų, ketverių – 40 litų.

Į naujos kartos pažymėjimą integruotas mikroprocesorius galės atlikti įvairias funkcijas. Pažymėjimą bus galima naudoti kaip miesto transporto e-bilietą. Aukštosios mokyklos taip pat numato jį pritaikyti kaip įėjimo į bendrabutį raktą ar kortelę kopijavimo aparatams, įdiegti kitas studentams naudingas paslaugas.

Naujos kartos studentų pažymėjimus pirmiausiai gaus šiemetiniai pirmakursiai. Jau turintiesiems senesnius pažymėjimus, dokumentas bus pratęsiamas kaip anksčiau – kasmet užklijuojant vis kitą galiojimo terminą nurodantį lipduką. Tačiau visiems norintiesiems gauti dokumentą su „atmintim“, tokia galimybė bus sudaryta.

Pažymėjimas – tai studento statusą patvirtinantis dokumentas, suteikiantis nuolaidas viešajam transportui, kitas paslaugas ir lengvatas. Lietuvos studento pažymėjimų gamybą administruoja studentų organizacijos – Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) ir Lietuvos studentų sąjunga (LSS). Pažymėjimą galima įsigyti per sąjungą, kuriai priklauso arba su kuria yra pasirašiusi sutartį konkrečios aukštosios mokyklos studentų atstovybė.

Registracija studentų pažymėjimams vykdoma internetu. Informaciją apie tai, kuri studentų organizacija administruoja konkrečios aukštosios mokyklos studentų pažymėjimus, kokia yra pažymėjimų įsigijimo tvarka, suteiks aukštųjų mokyklų atstovybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min