Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rugsėjo 1-ąją durų nebeatvers šešios mokyklos ir 34 skyriai

Mažėjant moksleivių rugsėjo 1–ąją durų nebeatvers šešios mokyklos ir 34 baziniai mokyklų skyriai. Juose vienoje klasėje vidutiniškai tesimokė 2–3 mokiniai.
Vaikai.
Vaikai / „15min" archyvo nuotr.

„Kalbėdami apie šią skausmingą tendenciją – mokinių mažėjimą pastebime ir viltingų dalykų: mokinių mažėjimas stabilizavosi. Palyginti su praėjusiais metais, šiemet savo veiklą stabdo mažiausiai mokyklų, – Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pranešime cituojamas viceministras Vaidas Bacys. – Tačiau tai nesumenkina mokyklai kylančio iššūkio, kaip racionaliai panaudoti pastatus, išspręsti mokytojų darbo krūvio problemą, išlaikyti mokyklos rezervą geresniems laikams, kai vėl ims gausėti pirmokų“.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, kiekvienais mokslo metais bendrojo lavinimo mokyklose mokinių skaičius sumažėja apie 20 tūkstančių. 2007 metais bendrojo lavinimo mokyklose mokėsi 485 tūkst. 879 mokiniai, 2008 metais – 464 tūkst. 917, o 2009 metais – 440 tūkst. 504 mokiniai. Planuojama, kad šiuos mokslo metus pradės 418 tūkst. 500 mokinių, iš jų apie 29 tūkst. – pirmokų. Naujaisiais mokslo metais darbą pradės daugiau nei 1300 mokyklų.

Pertvarkant mokyklas laikomasi pagrindinio principo – kuo jaunesnis mokinys, tuo arčiau jo gyvenamosios vietos turi būti mokykla. Vyresniųjų klasių mokiniams svarbiau, kad mokykla būtų kuo geriau aprūpinta: turėtų gerai įrengtas laboratorijas, pakankamai kompiuterių, kitų modernių mokymo priemonių, gausesnį bibliotekos fondą ir kt.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Švietimo ir mokslo ministerija savivaldybėms nupirko geltonųjų autobusų – už puspenkto milijono litų įsigyti 38 nauji autobusai, kurie daugiausia vežios vyresniųjų klasių mokinius iš uždaromų mokyklų į didesnes pagrindines, vidurines mokyklas ar gimnazijas. Iš viso mokyklų geltonųjų autobusiukų parke – per 500 automobilių, teigiama ŠMM pranešime.

Švietimo ir mokslo ministerija, rūpindamasi kaimo vietovėse išlaikyti kultūros ir švietėjiškos traukos centrus, iš ES paramos skyrė lėšų daugiafunkciniams centrams steigti. Daugiafunkciniai centrai gali būti steigiami uždarytų mokyklų, ambulatorijų, kultūros namų pastatuose. Čia vaikai gali paruošti pamokas, užsiimti įvairia popamokine veikla, čia gali susirinkti kaimo bendruomenė, veikti priešmokyklinės grupės ir kt.

Jau šiemet paraiškas ketina teikti Skuodo rajono savivaldybė, tokį centrą numačiusi įsteigti Lenkinių miestelyje, taip pat Šilutės rajono savivaldybė. Birštono rajono savivaldybė daugiafunkcinį centrą kurs Birštono vienkiemyje, Prienų rajono savivaldybė – rekonstruotame Ašmintos pradinio ugdymo skyriuje, o Kaišiadorių rajono savivaldybė – Kruonyje.

Kitos savivaldybės paraiškas pateiks gruodžio viduryje ir 2011 metais. Numatyta, kad iki 2013 m. pabaigos bus įsteigta ne mažiau kaip 76 daugiafunkciniai centrai tose vietovėse, kuriose gyvena iki 1000 gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius