15min be reklamos
2022 12 24, 09:29

Rusakalbė Klaipėdos Maksimo Gorkio mokykla pervadinta Uostamiesčio progimnazija

Klaipėdos Maksimo Gorkio mokykla bus pervadinta Uostamiesčio progimnazija, nusprendė Klaipėdos taryba.
Mokykla
Mokykla / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tokiam sprendimui po diskusijų ketvirtadienį pritarė 24, prieštaravo vienas, susilaikė trys tarybos nariai.

Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, Kultūros, švietimo ir sporto komitetas siūlyti Maksimo Gorkio bendruomenei svarstyti naują mokyklos pavadinimą nutarė dar balandį.

Kaitą paskatino paaštrėjusi geopolitinė situacija dėl Rusijos karo Ukrainoje.

Mokyklos bendruomenė dėl įstaigos pervadinimo balsavo birželį, pasibaigus mokslo metams, tačiau tuomet pristigo respondentų nuomonių.

Mokyklai paprašius vykdyti apklausą rudenį, spalį 70 proc. respondentų, mokinių, mokytojų bei tėvų, pasisakė, kad mokyklos pavadinimas būtų pakeistas.

„(Bendruomenė –BNS) nusprendė, kad gražiai skambės pavadinimas. Mokykla šalia uosto, pati baigiau tą mokyklą. Grįžau kaip mokytoja. Man būtų labai smagu, kad mokykla būtų Uostamiesčio“, – tarybos nariams sakė Mokyklos bendruomenei atstovavusi Jelena Kulik.

Svarstyti ir kiti pavadinimai – Gintaro, Humanistinės pedagogikos mokykla, Šviesos.

Anot L.Prižgintienės, būta diskusijų, ar pavadinimas teisingas ir nesidubliuoja su miesto kaip uostamiesčio pavadinimu bei nesukelia dviprasmiškumo.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narys, Klaipėdos universiteto filologas Albinas Drukteinis išaiškino, kad toks pavadinimas galimas. Konsultuotasi ir su šios komisijos atstove Aiste Pangonyte, kuri, anot L.Prižgintienės, patvirtino, kad pavadinimas pabrėžia mokyklos savitumą.

Ketvirtadienį taryboje kilo diskusijų, ar šis pavadinimas bendruomenei tinkamas.

Anot tarybos narės Ninos Puteikienės, mokykla amžinai rusakalbė nebus ir pavadinimas galėtų tapti vertybinės kaitos, o ne prisitaikymo ženklu.

„Reikia sustoti ir gerbti savo kalbą, visą miestą. Ne bendruomenei priklauso mokykla, o visiems miestiečiams. Kitąmet žymėsime Klaipėdos krašto prijungimo šimtmetį. Manau, kad žmonių, susijusių su šiuo įvykiu pavardės papuoštų iškabą, įgalintų pažinti Lietuvos istoriją“, – sakė N.Puteikienė.

Keletas tarybos narių pabrėžė, jog mokykla jau apsisprendė, tad primesti jai kitą pavadinimą būtų jos nuomonės negerbimas.

„Ne iš saldaus gyvenimo M.Gorkio vardas tapęs akibrokštu. Ši diskusija yra nuomonės ignoravimas, bendruomenės ignoravimas – primesti bendruomenei poziciją ir tikėtis, kad jai pritars“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Maksimo Gorkio rusakalbė mokykla 1945 metais taip buvo pavadinta žymaus XIX a. pabaigos - XX a. pradžios Rusijos rašytojo ir publicisto garbei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie 15min