Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 13d. 08:30

Šakių krašto bendruomenės gerove besirūpinantis M.Tarnauskas ragina jaunimą grįžti

Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.
Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Šakių rajone veikiančiai organizacijai „Mano Šakiai“ vadovaujantis Mindaugas Tarnauskas yra įsitikinęs, jog žemės ūkiu, kultūra ir dvarais garsėjantis kraštas turėtų suspindėti naujomis spalvomis ir susigrąžinti į didmiesčius mokytis išvykstantį jaunimą. Savivaldybės nariu tapusio jaunuolio teigimu, jauniems žmonėms ir jų šeimoms reikia kurti darbo vietas, bet negalima pamiršti ir senjorų gerovės.

Paramos akcijas garbaus amžiaus žmonėms Šakių rajone organizuojantis Mindaugas sako, kad jei galėtų, tokias akcijas organizuotų ištisus metus. Vaikino pareigos jausmas rūpintis miestu, kuriame užaugo, paskatino ir suorganizuoti paramos koncertą vietos dvarui paremti, ir surengti labdaros akcijas vaikų globos namams.

– Aktyviai prisidedi prie „Mano Šakiai“ organizacijos veiklos. Kas tai per organizacija, ką ji veikia?

– Esu organizacijos steigėjas ir vadovas. Visuomet siekėme telkti jaunus bei savo kraštą mylinčius žmones, kurie ne tik žodžiais, bet ir darbais prisidėtų prie gimtinę gražinančių iniciatyvų. Kasmet inicijuojame po keletą skirtingų veiklų jaunimui ir kitų amžiaus grupių atstovams.

Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.
Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

– Organizuoji įvairias socialines ir labdaros akcijas. Papasakok, ką esi organizavęs ir kodėl tai darei?

– Šakiuose kasmet rengiame paramos akcijas senjorams, kultūrinius renginius, šokių projektus jaunimui, rengėme paramos koncertą Zyplių dvarui paremti.

Visuomet siekėme telkti jaunus bei savo kraštą mylinčius žmones, kurie ne tik žodžiais, bet ir darbais prisidėtų prie gimtinę gražinančių iniciatyvų.

Veikiu ir „Rotaract“ klube, su kuriuo organizuojame gamtosauginį projektą, skirtą paremti šalies jaunus talentus. Bendradarbiaujame ir su vaikų globos namais. O daugiausiai sentimentų man kelia Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtas renginys „Šokis mus jungia“. Jo metu kartu su choreografu Sauliumi Skambinu kvietėme kovoti prieš patyčias ir smurtą mokyklose. Visa tai darau, nes manau, jog neverta pykti, kad kažkas kažko nepadarė – reikia pačiam imti ir daryti. Pati bendruomenė gali išspręsti nemažai savo problemų, tereikia nedidelio impulso.

– Kokias pagrindines jaunimo problemas įžvelgi savo mieste?

– Šakiai yra nedidelis miestas ir galimybių jaunimui čia nėra tiek, kiek galėtų būti. Tačiau yra ir nemažai pozityvių dalykų: pagaliau veikia Atviras jaunimo centras, vietos moksleivių taryba, jaunimo iniciatyva „Tvarkau Šakius“. Tam, kad galimybių mūsų mieste būtų daugiau, reikia girdimo jaunimo balso. O jis su kiekviena diena vis garsesnis.

Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.
Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

– Tapai rajono savivaldybės tarybos nariu. Su kokiais didžiausiais iššūkiais tenka susidurti?

– Labiausiai norėčiau prisidėti pritraukiant investicijas, kuriant naujas darbo vietas jaunimui ir jaunoms šeimoms. O iššūkių tikrai netrūksta. Kadangi esu vienas jauniausių tarybos narių, dažnai tenka susidurti ir su abejingumu, uždarumu bei kiek kritišku valdžios požiūriu į reikalingas naujoves. Tačiau tam, kad sąlygos jaunimui Šakiuose gerėtų, politinė valia ir palaikymas yra būtini. Todėl nuosekliai ruošiuosi šios linijos laikytis.

Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.
Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

– Esi vienas iš projekto „Padovanok šypseną“ organizatorių, pradėjai ir kitas iniciatyvas. Kokios jos ir kam skirtos?

– Šį projektą pradėjome vykdyti prieš dvejus metus kartu su Šakių rajono žmonių su negalia sąjunga. Lankėme sunkiau gyvenančius rajono senolius, sveikinome juos su gražiausiomis metų šventėmis bei pagausinome jų šventinį stalą žmonių ir rėmėjų suaukotomis dovanomis. Parodytas dėmesys vyresniajai kartai yra labai svarbus, nes daug žmonių gyvena sunkiau nei mes, bet mes to nepastebime. Jei galėčiau, projektą vykdyčiau ištisus metus.

Trejus metus vykdėme akciją „Iki pasimatymo prie kavos puodelio Šakiuose“, kuomet su rajono maitinimo įstaigomis kvietėme senjorus nemokamai vaišintis kavos ar arbatos puodeliu šaltais žiemos sekmadieniais. Pastaraisiais metais vietos verslininkų dėka akcija išsiplėtė į Lukšius ir Gelgaudiškį.

Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.
Mindaugas Tarnauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

– Kas tave motyvuoja užsiimti šiomis veiklomis?

– Esu dėkingas ir skolingas gyvenimui už tai, ką turiu, ir ko, galbūt, neturiu. Turiu minčių, idėjų, valios ir jėgų jas įgyvendinti, tad to nedaryti būtų tiesiog savanaudiška. Noriu kurti aplinką, kurioje gera gyventi man ir aplinkiniams.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min