-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šalti kambariai – studentų sumanumo išbandymas

„Įsijungi šildytuvą, pasišildai, užsidedi antklodę ir net nenori galvoti, kaip bus toliau,“ – pasakojo Klaipėdos universiteto kalbotyros specialybės magistrantė Raimonda apie studentus užklupusius šalčius.
Beveik kiekviename studentų bendrabučio kambaryje įjungti šildytuvai.
Beveik kiekviename studentų bendrabučio kambaryje įjungti šildytuvai. / R.Juozapaitytės nuotr.

Deja, net ir toks išsigelbėjimas, pasirodo, draudžiamas. Nepaisant to, kad bendrabutyje kambario temperatūra dažnai neviršija 15 laipsnių šilumos, šildytuvus naudoti griežtai draudžiama.

Klaipėdos universiteto bendrabutyje Malūnininkų gatvėje kabo oficialus nurodymas iš Klaipėdos universiteto ūkio skyriaus dėl šildymo prietaisų naudojimo bendrabučiuose: „Atšalus orui Klaipėdoje, studentai bendrabučiuose masiškai pradėjo naudoti elektrinius šildymo prietaisus. Elektros instaliacija nepritaikyta didelėms apkrovoms, todėl pastoviai kaista elektros laidai, atsijunginėja automatiniai saugikliai, kyla gaisro pavojus. Pažeidžiami studentų bendrabučių nuostatų 2.7.4 punktas. Įpareigoju, bendrabučių adminstratorius, griežtai kontroliuoti, kad el. šildymo prietaisai nebūtų jungiami. Prasižengusiems studentams taikyti numatytas bendrabučių nuostatų p 2.8 nuobaudas.“ Po juo pasirašė pas Ūkio direktorius Aleksandras Urbonavičius.

Pasak šio draudimo, naudojantis buitine technika, kuri neatitinka elektros saugos reikalavimų, t.y nesuderinama su bendrabučio administratoriumi ir naudojant ją nesilaikoma priešgaisrinės saugos reikalavimų, gali grėsti nuobaudos: raštiškas įspėjimas arba iškraustymas.

Po šiuo nurodymu tušinuku prirašyta „Tai sutvarkyk langus“. Šąlantys studentai pripažįsta, kad elektros sistemai papildomi prietaisai kenkia, bet tvirtina nebežinantys, kaip gelbėtis nuo stingdančio šalčio. 

„Manau, kad kiekvienas kambarys šildytuvais naudojasi, nes iš tikrųjų būtų neįmanoma. Nežinau, kiek reikėtų prisirengti, kaip reikėtų išbūti... Ypatingai, jei reikia mokytis... Vis tiek tu nejudi, sėdi. Net ryte keltis yra labai šalta.“ – pasakojo ne pirmus metus bendrabutyje gyvenanti, jau minėta, Raimonda.

Šildosi po antklode

Jai pritarė aukštu žemiau gyvenančios trečiakursės Kristina ir Akvilė. Merginos teigė, jog bendrabutį renkasi tik todėl, kad tai finansiškai naudingiau. „Tikrai nešilta. Šildomės. Kartais net atsigulus naktį jauti, kai per kojas vėjas pučia... Susirgti galima labai greitai.“

R.Juozapaitytės nuotr./Bendrabučiuose iškabinti skelbimai, raginantys nejunginėti elektros prietaisų.
R.Juozapaitytės nuotr./Bendrabučiuose iškabinti skelbimai, raginantys nejunginėti elektros prietaisų.

Merginos pasakojo, kad kambaryje yra ne daugiau nei keturiolika ar penkiolika laipsnių, nors pačios sandariai kamšė langus, todėl išbūti be papildomo šildymo labai sunku: „Žinome, kad šildytuvais naudotis negalima, yra iškabintos taisyklės, bet juos naudoja visi. Kartais per dieną daug kartų išmuša saugiklius.“

Du kambario draugai Mindaugai, iš kurių vienas bendrabutyje gyvena keturis, kitas penkis metus, užtikti besišildantys po antklode, neslėpė, jog šiandien kamuoja pagirios, bet net tai jaučiamo šalčio neužgožia: „Du kūnai vienas kitą šildo, kaip sakoma. Štai sėdim abu. Kiekvieną žiemą tas pats. Jei išmuš saugiklius, tegu išmuša. Kitaip neįmanoma,“ – neslepė pykčio vaikinai.

Administratorei irgi šalta

Užsukus situaciją aptarti su bendrabučio administratore Zita Mackevičiene, ji kaip tik kamšė langus. Kabineto kampe stovėjo veikiantis šildytuvas. Paklausta, kodėl visgi pati pastarąjį naudoja, nors bendrabutyje aiškiai uždrausta šildytis papildomai, Z. Mackevičienė atsakė: „Pas mane durys visada praviros, todėl vėsiau, o pas studentus tikrai neturi būti šalta. Žinoma, tai ne plastikiniai langai, bet jei užsikamšys, užsiklijuos, bus šilta.“

R.Juozapaitytės nuotr./Studentų bendrabučio Malūnininkų gatvėje administratorė Zita Mackevičienė.
R.Juozapaitytės nuotr./Studentų bendrabučio Malūnininkų gatvėje administratorė Zita Mackevičienė.

Paklausta, kokios nuobaudos gresia nusikaltusiems studentams, administratorė buvo nusiteikusi geranoriškai: „Nuobaudos gresia, bet dar nei vienas nėra nubaustas. Dirbu penkis metus, bet tai paprasčiausi žodiniai įspėjimai.“

Ji neslėpė, jog šildytuvų randa bene kiekviename kambaryje, tačiau neatima, nes supranta, kad vėjai dideli ir yra pakankamai šalta. „Penktą valandą aš išeinu, o vakare sugaudyti visus sunku. Studentai ateina skųstis pas budėtoją. Budėtojas įspėtas, kad tokioje situacijoje turi nueiti į kambarį ir pažiūrėti, kokie langai.“

Administratorė tikino, jog nenori, kad studentai sušaltų, tačiau nieko negali padaryti, nes „Pastatas ir instaliacija labai seni, jeigu susijungia daugiau šildytuvų, kompiuterių, kitus elektros prietaisus, išmeta saugiklius. O pakeisti visus laidus galimybių nėra. Bėdų su bendrabučiu daug, bet nieko padaryti negalime. Jis užstatytas bankams ir dėti lėšas be naudos – nepelninga.“

Tiesa, kainos šiame bendrabutyje taip pat nesikandžioja. Vienam studentui per mėnesį šiais mokslo metais teko pakloti: rugsėjį 63 Lt., spalį 65 Lt., lapkritį 99 Lt., gruodį 114,86 Lt. Tačiau studentai sutinka, kad verčiau mokėtų daugiau, kad tik nereiktų jausti tokio šalčio kiekvieną kartą grįžus po paskaitų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius