Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 9d. 17:25

Savo svajonės uoliai siekianti J. Kaziukonytė: „Augti skatina noras dirbti dėl kitų“

Justyna Kaziukonytė.  Asmeninio archyvo nuotr.
Justyna Kaziukonytė. Asmeninio archyvo nuotr.

Šalčininkų rajone įsikūrusiai veiklaus jaunimo grupei „Mega Junior“ jau kelerius metus vadovaujanti Justyna Kaziukonytė sako, kad kelias dešimtis jaunuolių subūrusi veikla jai suteikia ne tik pasitikėjimo, bet ir vertingos patirties siekiant įgyvendinti svajonę tapti didžiausių renginių ir festivalių organizatore. Pasak Vilniaus kolegijoje kultūrinės veiklos vadybą studijuojančios merginos, galimybių savanoriškai veiklai apstu net mažame miestelyje.

Gera nuotaika ir pozityvumu trykštanti Justyna šiuo metu savo dėmesį skiria darbui su Vilniaus apskrities moksleiviais, jiems pristatydama studijų užsienyje galimybes. Pagrindinis jos motyvacijos šaltinis yra kitiems suteikiamas džiaugsmas, kurį jie patiria dalyvaudami Justynos suorganizuotuose orientaciniuose žygiuose, teatro žaidimų vakaruose, gamtosauginėse akcijose ir vasaros renginiuose vaikams.

– Daugiau nei 5 metus vadovauji jaunimo grupei „Mega Junior“. Ką veikia ši organizacija?

– Pagrindinis jos tikslas – puoselėti krašto kultūrą ir turiningai praleisti laisvalaikį. Organizuojame renginius visiems miestelio gyventojams ir Šalčininkų rajono jaunimui. Aš kaip grupės vadovė kasmet stengiuos atrasti vis naujų būdų motyvuoti ir skatinti jaunimą savanoriškai veiklai. Dabar organizacija vienija 28 narius.

– Kokius renginius teko organizuoti ir kam jie buvo skirti?

– Organizuojame jau tradicija tapusią akciją senjorų dienos proga „Nusišypsokite jaunystei“, gamtosaugines akcijas, vasaros renginius vaikams, įvairius vakarėlius. Organizavome ir „Pieno tūsą“ – prevencinį renginį prieš alkoholio vartojimą, orientacinius žygius, teatro žaidimų vakarus. Vienas įsimintiniausių projektų buvo motyvacinis vakaras „Būk aktyvus dėl savęs ir kitų“. Į šį renginį pakvietėme dalyvauti jaunus miestelyje gyvenančius žmones. Šie papasakojo, ko jiems pavyko pasiekti, ir taip motyvavo susirinkusius jaunuolius.

– Kodėl nusprendei dalyvauti šios organizacijos veikloje?

Visada noriu veikti ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų, padėti jiems save realizuoti.

– Visuomet norėjau veikti kažką prasmingo ir įdomaus, ieškojau savęs, mėginau pažinti savo pomėgius ir sugebėjimus. „Mega Junior“ buvo ir yra sudarytos puikios sąlygos saviraiškai. Čia įgavau daugiau pasitikėjimo savimi ir supratau, jog geriausių rezultatų pasieksiu veikdama čia ir dabar. Pagrindinis motyvacijos šaltinis iki šiol man yra noras veikti ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų. Norisi parodyti jaunimui, kad labai norint galima daug pasiekti ir patirti. Svarbu nebijoti ir pasitikėti savimi.

Esu įsitikinusi, kad nieko gyvenime neatsitinka šiaip sau. Tikiu, kad įgyvendinsiu savo svajonę organizuoti didelio masto renginius, festivalius, seminarus, turėsiu savo įmonę ir suteiksiu kitiems bent dalelę džiaugsmo.

– Ką patartum jaunuoliui, kuris norėtų kažką veikti ar organizuoti, tačiau nedrįsta?

– Iš pradžių – prisidėti prie patinkančios organizacijos ar bendraminčių grupės. Vėliau visiškai nepastebimai pradėsi veikti pats, vieną po kitos realizuosi savo svajones. Pradėti reikia nuo mažų žingsnelių.

– Ar teiginys, jog mažuose miesteliuose nėra ką veikti, yra mitas, ar tiesa?

– Tai mitas. Svarbu turėti gerus, motyvuotus ir su jaunimu dirbančius laisvalaikio organizatorius ar jaunimo koordinatorius. Šiandien mes turime labai geras sąlygas veikti, tačiau prieš porą metų tokių sąlygų tikrai neturėjome. Vis dėlto laiką leidome tikrai prasmingai, sugalvodami įvairiausių paprastų nedidelių renginių.

– Kaip manai, kodėl esi verta laimėti aktyviausio organizatoriaus titulą?

– Nuo pat vaikystės žinojau, kuo noriu būti užaugusi. Kiekvieną dieną lipu laiptukais aukštyn siekdama savo užsibrėžto tikslo. Visada noriu veikti ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų, padėti jiems save realizuoti.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min