15min be reklamos
2022 11 06, 17:37

Seimo narė siūlo įtvirtinti, kad į aukštesnes pareigas perkeltam dėstytojui nemažėtų alga

Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos atstovė Laima Nagienė siūlo nustatyti, kad į aukštesnes pareigas perkeltam dėstytojui nemažėtų alga.
Studentai
Studentai / 123RF.com nuotr.

Parlamentarė įregistravo Mokslo ir studijų įstatymo pataisą, kad dėstytojui ar mokslo darbuotojui, toje pačioje mokslo ir studijų institucijoje pretenduojančiam į aukštesnes pareigas, negali būti mokamas mažesnis negu žemesnėse pareigose gautas atlyginimas.

Parlamentarė sako, kad dabar kartais susiklosto ydinga situacija, kai dėl persidengiančių koeficientų į aukštesnes pareigas toje pačioje įstaigoje pretenduojantis dėstytojas ar mokslo darbuotojas gali gauti mažesnį atlyginimą nei iki tol.

„Tokia situacija iškreipia dėstytojų ir mokslo darbuotojų karjeros galimybes ir ne tik veikia demotyvuojančiai, bet galimai yra diskriminacinė asmenų, atitinkančių aukštesnius kvalifikacinius reikalavimus atžvilgiu, neatitinka protingumo, proporcingumo ir lygiateisiškumo principų“, – aiškinamajame rašte teigė L.Nagienė.

Ji siūlo, kad pataisos įsigaliotų nuo sausio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min