Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 8d. 17:12

Senatas apsispręs, kas laikinai vadovaus Vilniaus universitetui vietoj rektoriaus kadenciją baigiančio Benedikto Juodkos

Benediktas Juodka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Benediktas Juodka

Vilniaus universiteto (VU) senatas posėdyje antradienį spręs, kurį iš prorektorių skirti laikinai vadovauti šiai aukštajai mokyklai.

Dabartinio rektoriaus Benedikto Juodkos kadencija baigiasi spalio 11 dieną. Jis, be kita ko, yra Socialdemokratų partijos kandidatas į Seimą.

VU senato pirmininkas Domas Kaunas BNS patvirtino, kad laikinojo rektoriaus skyrimo klausimas yra antradienio posėdžio darbotvarkėje.

„Senatas yra universiteto aukščiausioji valdžia, kuri ir turi tokią teisę“, – BNS sakė D.Kaunas.

Pasak jo, pagal dabar galiojantį VU Statutą laikinuoju rektoriumi gali tapti tik kuris nors iš prorektorių. Šiuo metu jų VU yra keturi: akademinių reikalų prorektorius Juozas Galginaitis, administracijos reikalų prorektorius Aleksas Pikturna, mokslo reikalų prorektorius Jūras Banys ir tarptautinių reikalų prorektorius Rimantas Vaitkus. Pastarasis taip pat kandidatuoja į Seimą socialdemokratų partijos sąraše.

Kaip anksčiau sakė VU tarybos pirmininkas Kazimieras Motieka, viešas konkursas nuolatinio VU rektoriaus pareigoms eiti bus skelbiamas po to, kai Seimas patvirtins naują šios aukštosios mokyklos Statutą ir bus išrinkta nauja VU taryba.

B.Juodka antrai penkerių metų kadencijai išrinktas 2007 metų rugsėjo 13 dieną.

Tuomet jį į pareigas rinko universiteto Senatas, sudarytas iš akademinės bendruomenės narių. Pagal 2009 metais priimtą ir po Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo 2012 pavasarį pataisytą Mokslo ir studijų įstatymą, rektorių renka Taryba. Šiuo metu galiojantis Mokslo ir studijų įstatymas numato, kad ne visą tarybą sudaro akademinė bendruomenė – taryba sudaroma iš devynių arba 11 narių, iš kurių keturi arba penki nepriklauso mokyklos personalui ir studentams.

VU Statutą tvirtinti Seimui buvo pateikęs ir prieš KT išaiškinimą. VU norėjo, kad Statutas būtų patvirtintas įstatymu, o ne nutarimu, kaip numato Mokslo ir studijų įstatymas, bei siekė daugiau autonomijos, nei numatė tuomet galiojusi Mokslo ir studijų įstatymo redakcija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min