Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seniausiai Lietuvos studentų organizacijai sukako 90 metų

Korporacijos „Neo-Lithuania“ eisena Kaune
„Neo-Lithuania“ archyvo nuotr. / Korporacijos „Neo-Lithuania“ eisena Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 11 dieną Tautinei Lietuvių Studentų Korporacijai „Neo-Lithuania“ sukako 90 metų. Organizacija buvo įkurta 1922 metais Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, ir tarpukariu tai buvo stipriausia bei didžiausia tokio pobūdžio organizacija, davusi pradžią kitoms studentų korporacijoms, kurių tarpukariu veikė apie 40.

Sovietams okupavus Lietuvą, daug korporacijos narių buvo ištremta ar žuvo besipriešindami, o dalis narių pasitraukė į kitas šalis. 1955 metais korporacijos „Neo-Lithuania“ nariai Kanadoje atkūrė organizacijos veiklą. Amerikoje „Neo-Lithuania“ veikia iki šiol. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, 1990 metų balandžio mėnesį paskutinis korporacijos pirmininkas tarpukariu Juozas Enčeris atkūrė organizaciją Lietuvoje.

Švęsdama savo 90 metų jubiliejų korporacija yra stipri ir vis plačiau girdima. Gausėjantis narių skaičius įrodo, kad tautinės idėjos per 90 metų neprarado savo svarbos, o korporacijos šūkis „Pro Patria“ („Tėvynės labui!“) taip pat nėra tušti žodžiai.

Jubiliejaus renginiai prasidėjo lapkričio 9 dieną – korporacijos rūmuose ant Parodos kalno Kaune vyko oficialus priėmimas.

Priėmimo tema buvo retro stilius, renginio metu tarpukario stiliaus romansus atliko kolektyvas „Ponios Daivos salionėlis“.

Korporacijos „Neo-Lithuania“ gimtadienyje dalyvavo 30 svečių iš užsienio: keturios korporacijos iš Latvijos, trys korporacijos iš Estijos bei studentų organizacijos atstovai iš Suomijos. Į jubiliejinį gimtadienį atvyko ir penkių Lietuvos korporacijų atstovai.

Lapkričio 10 dieną ryte, kaip ir kasmet, korporantai rinkosi į mišias Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčioje, po jų eisena nuo bažnyčios pajudėjo Kauno senamiesčiu. Buvo stojama prie J.Tumo-Vaižganto (korporacijos garbės narys), J.Mačiulio-Maironio (korporacijos garbės narys) kapų, Prano Gudyno (korporacijos narys) žūties vietos ir Vytauto Didžio paminklo.

Vakare visi korporacijos nariai ir jų svečiai rinkosi Kauno paslaugų verslo darbuotojų rengimo centro salėje, kur vyko oficiali gimtadienio ventė, pagal dar iš tarpukario laikų išsaugotas tradicijas.

Lapkričio 11 dieną korporacijos nariai vyko į Petrašiūnų kapines, kur uždegė žvakutes ir padėjo gėlių ant korporacijos „Neo-Lithuania“ atkūrėjo J.Enčerio kapo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Juozas Enčeris
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min